Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Įteikti apdovanojimai pažangiausioms Lietuvos spaudos pramonės įmonėms

2014-10-16

Įteikti apdovanojimai pažangiausioms Lietuvos spaudos pramonės įmonėms

Ketvirtadienį Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA), kartu su Ūkio ministerija ir Lietuvos pramonininkų konfederacija, įteikė spaudos pramonės apdovanojimus. Taip jau septintąjį kartą už pasiekimus ir laimėjimus pagerbtos geriausios šios pramonės šakos įmonės. Iš viso įteikti 9 apdovanojimai, o garbingiausias jų – „Spaudos Atlantas”, skiriamas asmenybėms už viso gyvenimo nuopelnus ar ypač reikšmingus darbus bei pasiekimus spaudos pramonės srityje, įteiktas buvusiai ilgametei LISPA prezidentei dr. Erikai Furman.

„Šiandien spaudos pramonė išgyvena pokyčių laikotarpį, todėl labai didžiuojamės įmonėmis, kurios, net ir veikiamos įvairių išorinių bei vidinių veiksnių, toliau investuoja, kuria naujas darbo vietas, diegia inovacijas bei plečia užsienio rinkas, – sako LISPA prezidentas Artūras Karosas. – Nominuotosios įmonės ne tik plėtoja savo verslą, bet ir rūpinasi spaudos pramonės šakos ateitimi, ieško aplinkai draugiškų sprendimų bei investuoja į mokslą, švietimą, kultūrą. Manau, šios įmonės yra pavyzdys ne tik spaustuvininkams, bet visoms Lietuvos įmonėms.“

Ūkio ministras Evaldas Gustas apdovanojimus įteikė net kelių nominacijų laimėtojams: „Metų eksportuotoju“ tapo lyderiaujanti Baltijos šalyse fleksografinė spaustuvė – UAB „Aurika“, kurios eksportas per 2013 m. išaugo net 30 proc.; „Metų lyderiu“ išrinkta užsukamų metalinių dangtelių gamyba užsiimanti įmonė UAB „Elmoris“, laikoma pažangiausia ir patikimiausia savo srities specialiste ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje; „Inovatyviausios spaustuvės“ nominacija atiteko UAB „Balto trader”, kuri savo klientams kasmet pristato inovatyvius produktus, tokius, kaip personalizuotos ar foto knygos; „Metų gaminiu” pripažintas UAB „Petro ofsetas" 100 egz. tiražu išleistas pirmasis Lietuvoje faksimilinis leidinys, skirtas 300-osioms Kristijono Donelaičio gimimo metinėms. Uždarajai dizaino ir leidybos įmonei AB „Kopa“ buvo įteiktas „Žaliausios spaustuvės“ apdovanojimas. Dar dar vieną apdovanojimą gavo UAB „Aurika“ – įmonė pripažinta „Žinių spaustuve“. Lietuvos pramoninkų konfederacija apdovanojo UAB „Ink Idea“, kaip „Kūrybinių sprendimų spaustuvę”, o UAB „Spindulio spaustuvė" darbuotojai Nijolei Grigienei įteikė „Metų darbuotojo” apdovanojimą.

Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimus vainikavo Seimo nario prof. Arimanto Dumčiaus įteiktas „Spaudos Atlantas” dr. Erikai Furman. „Man didelė garbė šiandien savo rankose laikyti šį apdovanojimą. Prieš aštuonerius metus mane, nedidelės šeimos spaustuvės atstovę, išrinko Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidente už mano nepaliaujamą idealizmą, optimizmą ir iškeltus tikslus, kurie buvo svarbūs ne tik kiekvienai spaustuvei, bet ir visai pramonės šakai – švietimas, aplinkosauga, eksportas. Man patikėjo formuoti spaudos pramonės politiką ir sugebėjo išbūti vieninga jėga svarbiausiais pramonės šakos istorijos posūkiais. Asociacijoje užaugau ir subrendau, kaip asmenybė-verslininkė, lobistė, mokslininkė, suvokdama, koks yra svarbus ir svarus verslo vaidmuo valstybės politikoje, kaip svarbu, kad jis būtų nuolat atstovaujamas, dalyvautų valstybės gyvenime ir bendros verslo aplinkos formavime“,– sakė dr. E. Furman.

Iki šiol „Spaudos Atlanto“ apdovanojimus yra pelnę: UAB „S. Jokužio leidykla-spaustuvė“ įkūrėjas ir savininkas, ilgametis LISPA Tarybos pirmininkas Saulius Jokužys, UAB „Petro ofsetas“ įkūrėjas ir vadovas, LISPA švietimo komiteto pirmininkas Petras Kalibatas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovui dr. Gediminui Rainiui – už nuolatinę spaudos pramonės globą, skleidžiant žinią Lietuvoje ir užsienyje apie šią pramonės šaką, kaip inovatyvią ir turinčią gilias tradicijas, bei spaustuvininkų bendruomenę, vienijančią vertybinius pagrindus turinčias asmenybes, ir Jos Ekscelencija Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė – už spausdinto žodžio puoselėjimą ir spaudos išsaugojimui palankių politinių sprendimų rėmimą.

Lietuvos spaudos pramonės apdovanojimai teikiami nuo 2007 m., siekiant garsinti sėkmingą spaudos įmonių veiklą, jų žinomumą Lietuvos ir užsienio rinkose, pagerbti iškilias spaudos pramonės asmenybes. Nominacijų nugalėtojus renka nepriklausoma vertinimo komisija, sudaryta iš VšĮ „Versli Lietuva“, Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros, VšĮ „Lietuvos inovacijų centras”, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Ūkio ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos ir kt. atstovai.

1994 m. įkurta Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA), profesiniu ir bendros veiklos pagrindu jungia spaustuves, susijusių veiklų įmones, mokymo institucijas. Šiuo metu asociacija vienija 27 narius.

Daina Elena Andrikienė
RsV konsultantė
Ryšių su visuomene agentūra „Ad verum"
+370 5 2336561; +370 686 09345
daina.andrikiene@adverum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.