Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Kodėl reikia Lietuvos IT įmonėms dalyvauti verslo misijose į Skandinaviją bei Vokietiją?

2014-10-08

“Infobalt” asociacija ragina Lietuvos IT įmones aktyviai ieškoti naujų rinkų Skandinavijoje bei Vokietijoje. Pirmoji misija į Norvegiją vyks spalio 22-24 dienomis  - jos tikslas padėti Lietuvos įmonėms užmegzti kontaktus su potencialiais užsakovais bei partneriais. Asociacija „Infobalt“ kviečia IT įmones registruotis ir į kitas artimiausias misijas Skandinavijos šalyse bei Vokietijoje. Lapkričio mėnesį bus vykstama į Švediją ir Vokietiją, o gruodžio mėnesį — į Suomiją ir Daniją.

 “Praėjusiais metais mūsų šalies IT paslaugų eksportas augo 27,6 proc. arba 68,05 mln. Lt iki 314,9 mln. Lt. Akivaizdu, jog Skandinavijos IT paslaugų rinka, kuri vertinama daugiau nei 70 mlrd. eurų, yra svarbi mūsų bendrovėms.  Įsitvirtinti Skandinavijoje nėra lengva – ten pakankamai aukšta darbo kultūra, savo partneriams jie kelia didelius reikalavimus, tačiau esu įsitikinusi, jog Lietuvos bendrovės yra pakankamai subrendusios darbui su Skandinavijos partneriais.” – sakė Boleta Senkienė, “Infobalt” eksporto ir investicijų vadovė.

Kiek anksčiau “Infobalt”  asociacijos užsakymu buvo atlikti IT rinkų tyrimai Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje bei Danijoje, o svarbiausios išvados pristatytos įmonių atstovams.

 “Tyrimas parodė, jog kiekviena iš Skandinavijos šalių turi savo specifiką. Švedams ir suomiams labai svarbu kruopščiai parengtos susitikimų prezentacijos. Projektų atlikimo terminų laikymasis – šventas reikalas. Norvegai pirmiausia išsiaiškina, kokia partnerių patirtis kuriant ir diegiant reikiamas IT projektus — tiesa, jie mažiau derasi dėl projektų kainos. O danams yra svarbus sugebėjimas dirbti komandoje. Jau ne viena Lietuvos IT įmonė sėkmingai veikia Skandinavijoje.”- tvirtino Edmundas Žvirblis, “Infobalt” vykdantysis direktorius.

Norvegijoje ir Švedijoje , kurių IT paslaugų rinkos viršija 22 mlrd. eurų, pastaruosius dvejus metus įdomius projektus realizuoja UAB „Baltic Amadeus“. 2013 metais su Norvegijos telekomunikacinių sprendimų bendrove „SimCom AS“ sutartį Lietuvos įmonė pasirašė praėjus vos mėnesiui nuo pirmojo susitikimo. „Jau pirmo susitikimo metu kalbėjome apie technines detales, o nepraėjus nei pusmečiui įgijome visišką pasitikėjimą ir tapome vieninteliu šios įmonės IT padaliniu. Mūsų dabartinė užduotis — optimizuoti šiandienos kliento turimą programinę įrangą ir padaryti ją patrauklią viešajam sektoriui, konkrečiai - Skandinavijos švietimo ir mokslo įstaigoms.“- sakė UAB „Baltic Amadeus” generalinis direktorius Andžej Šuškevič.

Ne mažiau įdomus projektas įdiegtas bendrovėje „Shippersys AB“, įkurtoje  garsių Skandinavijos laivybos ir meteorologijos kompanijų, kurios kontroliuoja 145 krovininių laivų parką, tarp kurių ir didžiausias pasaulyje Ro-Ro tipo - „MV Tønsberg“. UAB „Baltic Amadeus“ sukūrė ir įdiegė modulinį laivų eksploatavimo veiklos stebėsenos ir analizės IT sprendimą, unifikuojantį visus iš jūros į sausumą siunčiamus duomenis, modernizuojantį bei ženkliai palengvinantį ataskaitų teikimo ir veiklos analizės procesus bei pritaikytą prasto Interneto ryšio sąlygoms. Sistema bus įdiegta į dar 500 didžiųjų pasaulio krovininių laivų ir leis sutaupyti iki 5 % visų kuro sąnaudų kiekviename laive.

„Norvegai panašaus mentaliteto kaip ir mes, jų bendravimas lankstus, nestokoja humoro jausmo. Jie orientuoti į rezultatą. Tuo tarpu švedai linkę ilgiau svarstyti, aptarinėti visas galimybes, tačiau kai apsisprendžia, veikia labai racionaliai ir konstruktyviai“ - patirtimi dalijasi Andžej Šuškevič. IT paslaugų eksportas į Skandinavijos rinką UAB „Baltic Amadeus“ ne tik atvėrė naujų galimybių, bet ir augina įmonės apyvartą.  Planuojama, kad šiais metais pajamos iš eksporto sudarys apie 70 proc. bendrovės pajamų.

Kodėl skandinavai ieško IT paslaugų kitose šalyse? Pirma – nori optimizuoti sąnaudas, antra – gali išlaisvinti savo vidinius resursus ir trečia – padidinti projektų realizavimo greitį. Ypač geros perspektyvos čia atsiveria Lietuvos įmonėms, kuriančioms savo unikalius sprendimus ir produktus.

Nuo 2009 m. veikiantis asociacijos „Infobalt“ Eksporto komitetas jau vienija daugiau kaip 40 IT įmonių ir per pastaruosius penkerius metus padėjo į pasaulio rinkas išjudėti ne tik asociacijos nariams, bet ir kitoms Lietuvos IT sektoriaus įmonėms. 2012 - 2014 m. asociacija dalyvavo daugiau kaip dvidešimtyje verslo misijų ir tarptautinių parodų, tarp kurių ir didžiausi pasauliniai IRT sektoriaus renginiai - „Mobile World Congress “ Ispanijoje, „CeBIT“ Vokietijoje, „World Congress on Information Technology “ Kanadoje ir Meksikoje, taip pat verslo misijose į JAV, Jungtinius Arabų Emyratus, Norvegiją, Švediją, Omaną, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Ukrainą ir kitas šalis. IT paslaugų eksportas išaugo daugiau kaip tris kartus.

 Tad „Infobalt“ kviečia IT įmones registruotis į artimiausias misijas. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienai misijoje dalyvaujančiai įmonei bus surengti ne mažiau kaip 5 susitikimai su galimais klientais ir perduoti potencialių partnerių kontaktai tolesniam bendradarbiavimui.

Registruotis galite http://bit.ly/InfobaltMisijos , o dėl papildomos informacijos galite kreiptis į „Infobalt“ eksporto  ir investicijų vadovę Boletą Senkienę, el. paštu boleta(eta)infobalt.lt ir „Gateway Baltic“ projektų konsultantę Dovilę Buškevičiūtę, el. paštu: dovile.buskeviciute(eta)gatewaybaltic.com ir mobiliuoju telefonu: +370 670 660 43.            

Misijos yra organizuojamos įgyvendinant projektą „InfoIRT: INFOBALT paslaugų verslui plėtra ir prieinamumo didinimas“ pagal 2007 - 2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas" VP2-2.2-ŪM-01-K priemonės „Asistentas-1" kvietimą Nr. 01. Projektas „InfoIRT: INFOBALT paslaugų verslui plėtra ir prieinamumo didinimas“ ženkliai prisideda prie Lietuvos eksporto plėtros strategijos tikslo – vykdyti veiksmingą ir kryptingą prekių ir paslaugų eksporto plėtros ir skatinimo politiką bei didinti įmonių konkurencingumą. Projekto bendra vertė yra  1.061.461,92 Lt.,  tame tarpe Europos regioninės plėtros fondo paramos lėšos sudaro 743.022,93 Lt. 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.