Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Dauguma pernai populiariausių prekių – lietuviškos

2011-04-29

Šiandien, balandžio 29 d., LR Vyriausybės Didžiojoje salėje įvyko Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) organizuoto konkurso "Populiariausia prekė 2010" nugalėtojų apdovanojimai. Konkurso metu išrinkta 70 pernai šalyje perkamiausių produktų pieno, mėsos, duonos, gėrimų ir kitose kategorijose. Specialūs apdovanojimai įteikti 48 tiekėjams, užėmusiems pirmąsias vietas. Iš viso konkurse dalyvavo 285 prekės ir 134 tiekėjai.

"Ženklas "Populiariausia prekė 2010" žymi pirkėjų įvertintas, noriai perkamas ir nuolat vartojamas prekes, taip pat jų pasitikėjimą šių produktų kokybe. Parduotų prekių kiekis vienetais yra pagrindinis kriterijus, pagal kurį renkami konkurso nugalėtojai, taigi populiariausias prekes savo pasirinkimu išrenka patys vartotojai", − sako LPĮA Vykdantysis direktorius Marius Busilas.

Tarp konkurso nugalėtojų šiais metais – duona "Agota", Rokiškio "Naminis" pienas, balzamas "Žalios devynerios", Tradicinė silkių filė "Viči", "Utenos alus", ir kiti Lietuvos gyventojų mėgstami ir vertinami produktai. Kai kurių tiekėjų prekės, gaminiai užėmė net po kelias nugalėtojų vietas skirtingose kategorijose. Tai – UAB "Rokiškio pienas", UAB "Eugesta", AB "Kraft Foods Lietuva".

Konkursas "Populiariausia lietuviška prekė 2010" vyksta antrus metus iš eilės. Šiais metais "Populiariausios prekės 2010" ženklas atnaujintas, patobulintas, o į populiariausių prekių sąrašą įsiveržė naujų prekių bei tiekėjų – pienas "Mū", šampūnas "Margarita", Vytinta "Bernų dešra". Mineralinio vandens kategorijoje nugalėjo lietuviškas mineralinis vanduo "Vytautas".

"Džiugina tendencija, jog šalies gyventojai dažniausia renkasi lietuvišką prekę – net 66 proc. visų nugalėtųjų yra Lietuvoje pagaminti produktai. Yra ir antrus metu iš eilės populiariausiomis pripažintų prekių, tai patvirtina šių prekių gerąsias kokybės, skonio ir kainos savybes", – sako LPĮA Vykdantysis direktorius.

Antrus metus populiariausiomis pripažintos tokios prekės kaip natūrali rauginta gira "Smetoniškai", "Tarybinės pieniškos virtos dešrelės", majonezas "Vilnius", AB "Žemaitijos pieno" varškės sūrelis "Magija" ir maišytas tepinys "Saulutė", kvietiniai miltai "Malsena", įvairių sulčių gėrimas su vitaminais "Elmenhorster" ir daug kitų. Taip pat kaip ir praėjusiais metais populiariausių prekių pozicijų savo kategorijoje neužleidžia tradicinė silkių filė "Vičiūnai", kviečiai su medumi "Oho".

Nuo š. m. gegužės 2 dienos populiariausias prekes nugalėtojas konkurso partnerių parduotuvėse "Maxima", "Norfa" ir "Rimi" žymės "Populiariausia prekė 2010" ženklas – karulis.

Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti interneto puslapyje www.populiariausiapreke.lt.

Marius Busilas, LPĮA Vykdantysis direktorius
Tel. 8 614 17272

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.