Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pramonininkai aptars kokie trukdžiai kyla eksportuojant ES šalių vieningoje rinkoje

2013-10-15

Spalio 15 d. (antradienis) 14 val. Ūkio ministerijoje vyks konferencija "ES vieninga rinka ir abipusio pripažinimo principas", kuria bus aptarti kylantys trukdžiai eksportuojančioms įmonėms, įgyvendinant atvirumo ir lankstumo vieningoje ES rinkoje principus.
Pagal abipusio pripažinimo principą Lietuvos įmonės savo gaminius gali parduoti bet kurioje ES vieningos rinkos šalyje, tačiau praktikoje eksportuotojai dažnai susiduria su patekimą į rinką ribojančiomis priemonėmis, pvz. papildomais testavimo, žymėjimo ar pakuotės reikalavimais maisto prekėms, reikalavimais atlikti papildomus ir medžiagų atsparumo testus, išsilavinimo ir įgūdžių įrodymų reikalavimais paslaugų tiekėjams, sudėtingomis ir daug laiko reikalaujančiomis  dokumentų gavimo procedūromis ir papildomomis išlaidomis.
Konferencijoje bus aptarti klausimai su kokiomis konkrečiomis problemomis suduria eksportuojančios įmonės dėl ES valstybių antrinių techninių reglamentų ir standartų? Kokių priemonių įmonės imasi susidurdamos su šiais apribojimais? Kodėl nėra užtikrinamas nuoseklus abipusio pripažinimo principo įgyvendinimas? Kaip galima keisti situaciją, užtikrinant taisyklių laikymąsi laisvo prekių ir paslaugų judėjimo srityje?
Konferencijoje dalyvaus Europos Komisijos, Europos Parlamento, Lietuvos Respublikos vyriausybės ir priežiūros institucijų atstovai, mokslo įstaigų atstovai, europinių kompanijų ir Lietuvos įmonių bei asociacijų vadovai.
Konferencija rengia Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su Europos pramonės konfederacija BUSINESSEUROPE, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos vyriausybe.

Tomas Vasilevskis
Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Europos pramonės konfederacijoje BUSINESSEUROPE 
+32 477396412
tomas.vasilevskis@litbre.eu
Lietuvos verslo atstovybė Briuselyje

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.