Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"GECO Investicijos" ir "Agrivest" statys biokuro katilinę Jonavoje

2012-04-27

Energetikos bendrovė "GECO Investicijos" kartu su partneriais koncerno "Achemos grupė" įmone "Agrivest" ketina statyti iki 15 MW galios biokuro katilinę Jonavoje. Tai bus pirmoji atsinaujinančiais ištekliais kūrenama katilinė Jonavoje, kurią planuojama prijungti prie miesto šilumos tinklų. Investicijos į projektą sieks apie 15 mln. litų.

Šiuo metu laukiama Konkurencijos tarybos leidimo abiem bendrovėms lygiomis dalimis plėtoti projektą.

"Lietuvoje dar tik kuriasi konkurencija šilumos sektoriuje, todėl ši sritis – viena mažiausiai konkurencinga ir moderni. Kai turėsime konkurencingą nepriklausomų energijos tiekėjų rinką, iš to laimės visi – gyventojai, verslas ir valstybė", – sako Raimondas Štreimikis, "GECO Investicijos" vadovas.

Pasak R. Štreimikio, naujojoje katilinėje Jonavoje bus sumontuoti du 5 MW nominalios galios biokuru kūrenami vandens šildymo katilai ir apie 2,5 MW galios ekonomaizeris. Katilinėje bus naudojama inovatyvi taršą aplinkai mažinanti įranga, kuri leis itin efektyviai panaudoti šilumą ir užtikrins gamybos procesų ekologiškumą. Tariamasi, jog katilinei reikalingą įrangą gamintų tik lietuviškos įmonės.

Planuojama, kad biokatilinė Jonavoje pradės veikti ir gaminti šilumą gyventojams jau 2013 m. pirmąjį ketvirtį.

"GECO Investicijos" taip pat ketina statyti biokuro katilines ir kituose miestuose. Įmonė siekia aktyvaus bendradarbiavimo su įvairių šalies miestų savivaldybėmis, suinteresuotomis savo regionuose skatinti šilumos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių. Šiuo metu Kaune sėkmingai vykdomos 20 MW galios biokuro katilinės statybos, kurias planuojama užbaigti jau šį rugsėjį.

Įmonė "GECO Investicijos" buvo įkurta 2011 metais ir yra kontroliuojama Rakauskų šeimos bei privataus kapitalo investicijų grupės "Žabolis ir partneriai".

Nepriklausomų energijos tiekėjų plėtrą šilumos sektoriuje viešumoje palaiko šią sritį prižiūrinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, taip pat šalies prezidentė ir vyriausybė. Tokiu būdu tikimasi sukurti konkurenciją centralizuotuose miestų šilumos ūkiuose, skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

Lietuva yra įsipareigojusi pagal Europos Sąjungos direktyvą iki 2020 m. 23% suvartojamos energijos pagaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Rita Saunorytė Norutienė
Projektų vadovė
UAB "Publicum FComm"
Tel.: 8 5 2690033
Mob.: 8 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.