Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Pramonininkai įvertins potencialą diegti naujos kartos branduolines elektrines versle

2011-02-28

Kovo 3 dieną Druskininkuose, šalies pramonininkų ir mokslinininkų iniciatyva pirmą kartą šalyje organizuojama konferenciją "Mažųjų branduolinių reaktorių ir atsinaujinančios energetikos perspektyvos Baltijos šalyse iki ir po 2020 metų".

"Branduolinė energetika šiuo metu yra prioritetinė Lietuvos energetikos strategijos dalis. Tačiau nestabdant nepriklausomos nacionalinės energetikos strategijos įgyvendinimo šalyje, būtina pasitikslinti sprendimų kalendorių bei siekiant objektyviausių sprendimų energetikoje, nusimatyti ir alternatyvius sprendimus. Todėl labai svarbu iš pirmų lūpų sužinoti naujausias atominės energetikos tendencijas ir potencialą šioje srityje. Mažieji branduoliniai reaktoriai užsienio tyrėjų, mokslininkų ir praktikų yra laikomi netolima ateitimi, todėl labai svarbu domėtis tokių reaktorių kūrimu, saugumu, jų atsiradimo rinkoje datomis bei pritaikymo galimybėmis", - sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys.

Mažoji branduolinė energetika yra alternatyviosios energetikos sritis, kuri kartu su decentralizuotos energetikos modelio idėja sulaukia vis didesnio dėmesio pasaulyje. Japonų Nikkei korporacija skelbia jau 2014 metais planuojanti JAV rinkai pateikti mažuosius atominius reaktorius, kurie yra tik 200 000 kW, t.y. 1/5 galingumo paplitusių atominių reaktorių pasaulyje ir atitinkamai patenkintų 70 000-80 000 namų ūkių elektros energijos poreikius.

Konferencijoje savo pasiekimus pristatys šioje srityje lyderiaujančios JAV kompanijos, kurios šiuo metu yra labiausiai pažengusios projektuojant ir vystant mažuosius branduolinius reaktorius - Westinghouse Electric Company, Hyperion Power Generation ir NuScale Power. Konferencijoje pranešimus apie energetikos sektorių plėtros tendencijas taip pat skaitys atstovai iš Čekijos ir Lenkijos.

Konferencija inicijuojama Lietuvos pramonininkų konfederacijos (www.lpk.lt) ir žurnalo "Energijos erdvė"(www.nefas.eu), bendradarbiaujant su Amerikos lietuvių bendruomene.

Dėl ribotų dalyvių vietų skaičiaus, būtina žurnalistų akreditacija. Žurnalistų registracija el.paštu mindaugas@lpk.lt.

Žurnalistams akreditacija suteikiama tik gavus iš organizatorių patvirtinimą jūsų nurodytais kontaktais iki kovo 2 d. 16 val.

P.S. Registruojantis nurodyti ar pageidaujama vykti į renginio vietą organizatorių transportu.

Daugiau informacijos: Mindaugas Puidokas, LPK Komunikacijos departamento direktorius
+370 686 09683, mindaugas@lpk.lt

Bronius A. Rasimas, žurnalo "Energijos erdvė" vyr. redaktorius
+370 698 30152, bronius.rasimas@nefas.eu

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.