Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Latvijos Aukščiausiasis teismas sustabdė Latvijos kompanijos "Palink" nemokumo bylą

2012-02-17

Latvijos Aukščiausiasis Teismas sustabdė metų pradžioje Latvijos kompanijai SIA "Palink" inicijuotą nemokumo bylą. Vakar Latvijos Aukščiausiojo teismo Senatas priėmė sprendimą pradėti kasacijos procesą dėl SIA "Palink" nemokumo, kurį paskelbė Latvijos Kuršo apygardos teismas. Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyrius šią bylą nagrinės kovo 7 d. posėdyje, iki tol nemokumo procedūros SIA "Palink" yra sustabdytos.

Sustabdžius Latvijos Kuršo apygardos teismo sprendimo galiojimą, nemokumo administratorius neturi teisės imtis jokių procedūrinių veiksmų. "Mūsų įsitikinimu, Aukščiausiojo Teismo sprendimas sustabdyti SIA "Palink" nemokumo bylą įrodo, kad kompanijai pradėtos nemokumo procedūros buvo nepagrįstos. Teigiamai vertiname šį Aukščiausiojo Teismo sprendimą sustabdyti veiksmus, kurie, mūsų nuomone, buvo neteisėti ir turėjo neigiamos įtakos mūsų veiklai. Šiuo metu Latvijos kompanijos SIA "Palink" pagrindinis prioritetas yra išlaikyti nepertraukiamą įmonės veiklą ir mes tikimės, jog Aukščiausiojo Teismo sprendimą gerbs ir kitos susijusios šalys", – sakė "Palink" generalinis direktorius Marcelis Harasztis.

Š. m. sausio 12 d. Generalinei prokuratūrai apskundus Kuršo apygardos teismo sprendimą paskelbti sėkmingai veikiančią bendrovę nemokia, byla buvo perduota Aukščiausiajam Teismui, kuris yra aukščiausia Latvijos teisminės valdžios institucija ir jos sprendimai yra neskundžiami.

Sausio 5 d. Latvijos Kuršo apygardos teismas priėmė sprendimą SIA "Palink" skelbti nemokia, tačiau bendrovė šiam sprendimui nepritarė ir nusprendė teismo sprendimą skųsti. Deja, remiantis dabartiniais Latvijos įstatymais, atsakovui yra nenumatoma pateikti apeliaciją, tai gali padaryti tik šalies Generalinis prokuroras arba Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Dėl šios priežasties vasario mėnesio pradžioje Europos Komisijos komisarai paprašė Latvijos Teisingumo ministrą Gaidį Berzinį pateikti paaiškinimą dėl SIA "Palink" nemokumo bylos procesų ir galimo jų neatitikimo Europos Sąjungos teisės aktams.

Valdas Lopeta
IKI komunikacijos skyriaus vadovas
Tel.:+370 5 26 01 700
Mob. tel.: +370 650 77 473
El. p. valdas.lopeta@iki.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.