Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario S. Stomos pranešimas: parlamentaras siūlo lengvatas spaudai

2012-02-09

2012 m. vasario 9 d. pranešimas VIR

Seimo narys Saulius Stoma įregistravo įstatymo pataisas, kurios laikraščiams ir žurnalams nustato 6 proc., knygoms – 5 proc., o vaikų literatūrai – nulinį PVM tarifą. Toks siūlymas, kuriuo siekiama didinti žiniasklaidos nepriklausomybę ir leidinių prieinamumą, pateiktas pagal Lietuvos spaustuvininkų asociacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos rekomendacijas.

"Pritariu Prezidentės siūlymui, kad periodiniams leidiniams turi būti taikoma PVM lengvata, tačiau šią nuostatą verta praplėsti. Svarbi priežastis, kodėl laikraščiams ir žurnalams turi būti taikomos didesnės PVM lengvatos – krentantis spaudos laisvės indeksas. Dar 2010 m. Lietuva pagal šį rodiklį užėmė 11 vietą pasaulyje, bet per metus fiksuotas drastiškas pokytis – kritimas per 19 pozicijų į 30 vietą. Tarptautiniai ekspertai teigia, kad labiausiai prie to prisidėjo didesnis žiniasklaidos apmokestinimas.", – sako Seimo narys.

S. Stoma taip pat siūlo praplėsti mokesčių lengvatas ne tik periodiniams leidiniams, bet ir knygoms. "Negalime toleruoti situacijos, kai knyga tampa prabangos preke," – pastebi parlamentaras. – "Ypatingą dėmesį reikia skirti vaikų literatūrai. Norėdami turėti išsilavinusią visuomenę, privalome sudaryti sąlygas skaityti nuo mažens. Deja, šiuo metu vaikų knygos tapo ypatingai brangios. Kai jaunos šeimos jaučia pinigų stygių, knygų vaikams pirkimas tampa rimta problema. Tikiuosi, kad į tai bus atsižvelgta Seime balsuojant dėl lengvatinių PVM tarifų."

Šiuo metu Lietuvoje galioja 21 proc., o knygoms taikomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas. Lengvatiniai PVM tarifai taikomi beveik visose Europos Sąjungos valstybėse.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Saulius Stoma, tel.: 869842110

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.