Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Mokymai JAV – rinkos plėtros perspektyvos už Atlanto

2012-01-24

Asociacijos "Infobalt" vykdomame darbuotojų mokymų projekte dalyvaujančios UAB "Agmis" verslo plėtros vadovė Giedrė Mickevičiūtė spalio viduryje vyko į CTIA Enterprise and Applications mokymus San Diege, JAV. Pasak jos, UAB "Agmis" mato realių plėtros perspektyvų Amerikos rinkoje, todėl dalyvavimas mokymuose buvo itin tikslingas dėl temų, per mažai aptariamų Lietuvos (taip pat ir Europos) mastu.

Važiuojant į šiuos mokymus, siekta keletos tikslų. Pirma, išplėsti žinias apie JAV rinkoje vyraujančias mobiliųjų aplikacijų kūrimo bei naudojimo tendencijas, nes tai – pirmaujanti rinka informacinių technologijų panaudojimo srityje. Antra, susisteminti technologinių platformų, naudojamų mobiliesiems sprendimams kurti, panaudojimo tikslingumą. Trečia, parsivežti idėjų mobiliosioms aplikacijoms bei jų panaudojimui Lietuvos ir Europos rinkose.

"Mūsų įmonė turi darbo su JAV rinka patirties, taip pat – ir rimtų ateities planų ten plėstis, tad mums labai svarbu žinoti tą verslo ir technologijų aplinką bei tendencijas. Pavyzdžiui, šiuo metu didelių įmonių sistemoms kuriama prieiga per mobiliuosius įrenginius (iPad, iPhone), todėl atsiranda kita, ypač aktuali ir JAV rinkoje akcentuojama problema – aplikacijų bei duomenų saugumas, kai informacija yra prieinama ir per išmaniuosius telefonus. Deja, ši tema Europos rinkoje nėra taip plačiai diskutuojama ir aktualizuojama kaip Amerikoje", – sako UAB "Agmis" verslo plėtros vadovė G. Mickevičiūtė.

CTIA Enterprise and Applications metu vyko įmonių ir specialistų pristatymai bei apvaliojo stalo diskusijos. Taip pat veikė paroda, kurioje daugiausia dalyvavo JAV įmonės. Čia buvo pristatyta daug praktinių sprendimų. "Ypač įdomūs buvo pristatymai apie mobiliųjų aplikacijų kūrimo technologijų tendencijas: ar kurti atskiroms platformoms pritaikytas aplikacijas, ar naudoti HTML5 pagrįstas technologijas", – pasakoja "Agmis" verslo plėtros vadovė.

Pasak jos, šie mokymai buvo pirmieji JAV, tačiau ketinama ir toliau juos tęsti. Į renginį atvyko dalyviai iš JAV, Meksikos, Vokietijos, Anglijos.

UAB "Agmis" jau ne kartą pasinaudojo galimybe dalyvauti šiame "Infobalt" projekte: vyko pardavimo, komandos formavimo bei pokyčių valdymo, taip pat įvairūs specializuoti telekomunikacijų įmonių media sprendimų mokymai.

Apie UAB "Agmis":

UAB "Agmis" įkurta 2007 metais. Įmonė kuria programinę įrangą pagal individualius klientų poreikius, taip pat savo produktus. Pagrindinės UAB "Agmis" rinkos: Lietuva, Airija, Vokietija, Švedija, JAV, Didžioji Britanija, Belgija, Olandija.

Apie asociaciją "Infobalt":

Asociacija "Infobalt" atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos "Infobalt" tikslas – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. "Infobalt" tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

"Infobalt" projektas "Informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumo didinimas, stiprinant darbuotojų specialiuosius gebėjimus" vyks iki 2012 m. balandžio 30 d. Savo žinias bei įgūdžius tobulins 59 IRT sektoriaus įmonių darbuotojai. Projektas finansuojamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto "Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis" VP1-1.1-SADM-01-K priemonę "Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse. Projekto SFMIS Nr.: VP1-1.1-SADM-01-K-01-564. Bendra projekto vertė – 17.221.717 litų, projektui įgyvendinti skirta 13.777.373 litų Europos Sąjungos parama.

Edmundas Žvirblis
Asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius
Tel. +370 686 55422
El. paštas zvirblis@infobalt.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.