"Daumantų" ekologiški gaminiai – Danijos prekybos centruose

2011-11-02

"Daumantų" padažų ir pagardų gamintoja "Vesiga" pradėjo ekologiškų gaminių produkcijos eksportą į Daniją. Lietuvos bendrovės kurtas "Ekologiškas Daumantų kečupas" sulaukė pripažinimo tarptautinėje parodoje ir netrukus pateko į skandinavų prekybos centrus. Anot bendrovės vadovo Sauliaus Grinkevičiaus, pasirašyta sutartis su vienu didžiausių Skandinavijos prekybos tinklų "COOP" gali tapti savotišku tramplinu bendrovės ekologiškų gaminių eksportui ir į kitas Vakarų Europos šalis.

"Tai – reikšmingas pripažinimas mūsų bendrovei, nes tapome vieni pirmųjų Rytų Europoje, kurių gaminama ekologiška produkcija pateko į šių šalių rinkas. Danų pasirinkimą lėmė ne tik skoninės gaminio savybės ar sudėtis, bet ir pačios bendrovės sukaupta patirtis, įdirbis padažų ir pagardų kūrime, taip pat turimi ekologiškumą patvirtinantys sertifikatai, galiojantys visoje Europoje", – sako S. Grinkevičius.

Pagal pasirašytą sutartį, "Daumantų" padažų ir pagardų gamintoja vienam didžiausių Skandinavijos mažmeninių prekybos tinklų "COOP", pradėjo tiekti "Ekologišką Daumantų kečupą", kuriam vien jau per paskutines kelias savaites šios produkcijos eksportavo beveik tiek pat, kiek parduodama visoje Lietuvoje per metus.

"Skandinavų dėmesys ekologiškų gaminių produkcijai yra kur kas didesnis, nei Lietuvoje. Taigi manau, kad sėkmingai pradėtas eksportas turi visas galimybes tolimesnei plėtrai", – sako bendrovės vadovas.

Anot jo, faktas, kad Danijos mažmeninės rinkos dalyviai partnerystei pasirinko lietuvius, yra daug žadantis visai kokybiškai šalies maisto pramonei, o pasirinkta bendrovės ilgalaikė strategija lyderiauti gaminių kokybe bei inovacijomis dar kartą pasiteisino.

"Kokybė visuomet buvo ir bus mūsų veiklos prioritetas. Todėl naujos eksporto rinkos yra savotiškas patvirtinimas, kad einame teisinga linkme, kasmet skirdami reikšmingas investicijas tiek technologiniams atsinaujinimams, tiek inovacijoms", – sako bendrovės vadovas.

Pasak bendrovės padažų ir pagardų produkcijos receptūras kuriančio Algio Kairio, į Daniją pradėtas eksportuoti "Ekologiškas kečupas" buvo kuriamas daugiau nei dvejus metus, siekiant sukurti nepriekaištingas skonines savybes išlaikantį kečupą, kuris būtų vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose rinkose.

"Kiekvienas gaminys pagal skiriamą laiką, pastangas yra savotiškas meno kūrinys, tad eksportą vertinu kaip tvirtą pripažinimą visai bendrovei", – sako kečupo receptūras kūręs A. Kairys.

Sutartį su vienu didžiausiu mažmeninės prekybos tinklu Skandinavijoje "COOP" bendrovė pasirašė prieš kelias savaites. Pagal ją, per metus į šį tinklą planuoja eksportuoti daugiau nei 100 tūkst. vienetų ekologiškos "Daumantų" produkcijos.

Anot bendrovės vadovo S. Grinkevičiaus, per artimiausius metus bendrovė planuoja eksportuoti gaminių už beveik 10 mln. litų.

UAB "Vesiga" – viena moderniausių padažų ir pagardų gamintojų Rytų Europoje. Bendrovės gaminama produkcija yra eksportuojama į Daniją, D. Britaniją, Airiją, Vokietiją, Suomiją, Latviją, Graikiją. Bendrovėje dirba 80 žmonių.

karolis@progroup.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.