VPT: "Vilniaus energijos" sutartis su "Axis Industries" prieštarauja įstatymui

2011-10-25

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), įvertinusi bendrovės „Vilniaus energija" vykdytą šilumos tiekimo tinklų įvadų statybos darbų Vilniaus mieste viešąjį pirkimą, nustatė, kad daugiau nei 4,8 mln. litų sutartis su bendrove „Axis Industries" sudaryta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą ir turėtų būti nutraukta.

Pasiūlymus vertindama tik pagal nuolaidos procentą, skaičiuojamą taikant didžiausius leistinus bendruosius ekonominius normatyvus, perkančioji organizacija teikėjams sudarė galimybes pateikti tik didžiausias galimas pasiūlymo kainas. O tai prieštarauja viešųjų pirkimų tikslui - įsigyti prekių, paslaugų ar darbų, racionaliai naudojant tam skirtas lėšas.

Tarnyba pažymi, kad, pasirinkusi mažiausios kainos vertinimo kriterijų, perkančioji organizacija turi nustatyti tokias kainodaros taisykles, kurios leistų nusipirkti darbus, paslaugas ar prekes mažiausia kaina, o ne tokias, kurios būtų dirbtinai palankios vienai iš pirkimo sutartį sudarančių šalių.

Pirkimo sąlygose perkančioji organizacija tiekėjams nurodė pateikti nuolaidos procentą, kurį lyginant turėjo būti vertinami pasiūlymai. Tačiau tiekėjams pateikus ne nuolaidą, o antkainį, neatmetė pirkimo sąlygų reikalavimų neatitinkančių pasiūlymų ir taip pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintą skaidrumo principą.

Nors pirkimo sąlygose ir pasirašytoje sutartyje buvo numatyta, kad rangovas privalo atlikti archeologinius žvalgomuosius tyrinėjimus ir pateikti jų kainą, vertindama pasiūlymus „Vilniaus energija" šios kainos iš viso nevertino. Tarnybos nuomone, perkančioji organizacija tokiu būdu sudarė sąlygas tyrinėjimų paslaugas teikti už vienašališkai tiekėjo nustatytą ir nepagrįstą kainą.

Kaip Viešųjų pirkimų tarnybai paaiškino „Vilniaus energija", tyrinėjimų kainos į pasiūlymą buvo neįtrauktos dėl darbuotojo neatidumo, todėl šiems tyrinėjimams pirkti bus organizuojamas naujas viešasis pirkimas. Tarnyba pažymi, kad minėta aplinkybė pažeidimo nepanaikina.

Daugiau informacijos:
Aušra Pocienė
Viešųjų pirkimų tarnyba
Tel. (5) 219 7012
Mob. 8 679 56305
El.p.Ausra.Pociene@vpt.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.