Suomijos ekspertai analizuos galimybes Lietuvos elektrinėje naudoti alternatyvius kuro išteklius

2011-10-13

Elektrėnai, spalio mėn. 12 d. Lietuvos energija, AB pasirašė sutartį su Suomijos konsultacijų įmone "AF Consult Ltd" dėl Lietuvos elektrinės technologinio audito, kuriuo bus siekiama išanalizuoti galimybes elektrinėje diegti naujas technologijas, leidžiančias elektros ir šilumos gamyboje naudoti alternatyvius kuro išteklius.

"Nuolat brangstančios dujos tiesiogiai didina elektrinės sąnaudas ir atitinkamai pagaminamos elektros kainą, todėl vien tik iš Rusijos importuojamas dujas šiuo metu gamyboje naudojančiai Lietuvos elektrinei ieškome alternatyvių kuro rūšių", - sakė Lietuvos energija, AB generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Pasak jo, alternatyvių kuro rūšių naudojimas sumažintų elektrinės priklausomybę nuo vienintelio tiekėjo, padidintų "Lietuvos energijos" veiklos efektyvumą, pelningumą, atitinkamai sumažėtų faktorių, lemiančių galutinės kainos didėjimą.

Viešą konkursą laimėję Suomijos konsultacijų įmonės "AF Consult Ltd" energetikos ekspertai atliks kompleksinę esamų gamybinių pajėgumų analizę: bus įvertinta elektrinės dabartinė techninė būklė bei technologinio, operatyvinio valdymo, priežiūros ir remonto procesai. Taip pat nagrinėjamos elektrinės techninių-ekonominių veiklų perspektyvos, lyginamos jos eksploatavimo, priežiūros ir remonto sąnaudos su kitų šalių elektrinių rodikliais. Ekspertai taip pat pateiks rekomendacijas dėl optimalių elektrinės įrenginių apžiūros ir remonto grafikų sudarymo bei operatyvinio elektrinės valdymo ir priežiūros personalo struktūros tobulinimo. Drauge suomiai atliks elektrinės veiklos rizikų įvertinimą iki 2020 m., atsižvelgiant į griežtėjančius Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus.

Galutinės ekspertų išvados, kurias ketinama parengti jau šių metų pabaigoje, bus naudojamos priimant sprendimus dėl tolimesnės Lietuvos elektrinės veiklos.

AF grupė yra viena didžiausių pasaulyje energetikos ir aplinkosaugos konsultavimo paslaugas tarptautinių bendrovių. AF grupės Suomijos padalinys jau įgyvendino ir įgyvendina projektus daugelyje elektrinių Suomijoje. "AF Consult" specializuojasi branduolinės energijos, iškastinio kuro, biokuro ir kitų atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo energetikoje technologijų srityje.

Apie Lietuvos energija, AB

Lietuvos energija, AB yra didžiausia elektros gamintoja Lietuvoje, vienijanti visus valstybės valdomus elektros gamybos pajėgumus - Lietuvos elektrinę, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę ir Kauno hidroelektrinę. "Lietuvos energija" taip pat vykdo elektros energijos tiekimo, importo bei eksporto ir prekybos elektra veiklą. Bendrovės valdomos elektrinės 2010 m. pagamino daugiau 3 TWh elektros energijos - tai sudarė 30 proc. šalies poreikio. Šiuo metu bendrovė plečia pajėgumus diegdama ypač pažangią elektros energijos gamybos technologiją - 455 megavatų galios Lietuvos elektrinės 9-ąjį bloką (KCDT), kuris bus 30 proc. efektyvesnis. Planuojama, kad 9-asis blokas darbą pradės 2012 m. rudenį.

Daugiau informacijos:

Giedrė Samulionytė

Lietuvos energija, AB
Komunikacijos vadybininkė
Tel. +370 528 33693
el. paštas: giedre.samulionyte@le.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.