Seimo Pirmininkė I.Degutienė pakvietė visame pasaulyje žinomas stambias Japonijos technologijų kompanijas "NEC" ir "Panasonic" įsikurti ir Lietuvoje

2011-10-08

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pakvietė visame pasaulyje gerai žinomas stambias Japonijos technologijų kompanijas "NEC, Ltd" ir "Panasonic" investuoti Lietuvoje ir čia steigti savo centrus bei atstovybes. Šių kompanijų vadovams ir atstovams Seimo Pirmininkė perdavė "Investuok Lietuvoje" parengtą medžiagą apie Lietuvoje investicijoms sudarytas palankias galimybes ir intelektualinius išteklius.

Su tarptautinės informacinių technologijų bendrovės "NEC, Ltd" (Nippon Electric Company) vadovais susitikusi I. Degutienė pristatė Lietuvos pasiekimus informacinių technologijų srityje ir pabrėžė, kad mūsų šalis yra viena iš pasaulinių lyderių pagal informacinių technologijų ir komunikacijos infrastruktūros išvystymą.

"Galime pagrįstai didžiuotis, kad Lietuvoje yra pasiekta greičiausia interneto sparta, pagal plačiajuosčio interneto skvarbą mūsų šalis užima penktą vietą pasaulyje ir pirmą vietą Europoje, o pagal mobilaus ryšio skvarbą Europos Sąjungoje užimą pirmą vietą", - sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pasiūlė "NEC, Ltd" vadovybei atvykti į Lietuvą ir mūsų šalyje įkurti informacinių technologijų sprendimų vystymo ir aptarnavimo centrą arba pačios kompanijos vidinį aptarnavimo centrą.

Kompanijos vadovai palankiai įvertino I. Degutienės pateiktą siūlymą ir sakė gerai žinantys apie Lietuvoje puikiai išplėtotą informacinių technologijų infrastruktūrą ir mūsų šalies strateginį siekį tapti pasauline lydere informacinių technologijų srityje. Jie pažadėjo rimtai svarstyti šį patrauklų Seimo Pirmininkės pasiūlymą.

"NEC, Ltd" valdo daug bendrovių, kurios gamina skirtingus informacinių technologijų produktus ir paslaugas. Seimo Pirmininkę kompanijos atstovai supažindino Seimo Pirmininkę su "NEC" projektuojamais ir kuriamais "išmaniojo miesto" ir "išmaniojo namo" projektais, kurie garantuotų efektyvesnį, taupesnį ir labiau komfortišką gyvenimą žmonėms šiuolaikiniuose miestuose ir namuose. Seimo Pirmininkė buvo supažindinta ir su kompanijos sukurtomis ir tobulinamomis valstybės sienų kontrolės technologijomis ir mechanizmais.

Seimo Pirmininkė I. Degutienė ir vicepirmininkai Algis Čaplikas bei Virginija Baltraitienė susitiko ir su visame pasaulyje gerai žinomos kompanijos "Panasonic" atstovais, apsilankė kompanijos centre, kur susipažino su kompanijos plėtojamomis naujausiomis technologijomis ir įgyvendinamomis naujausiomis idėjomis.

Seimo Pirmininkė pakvietė "Panasonic" įkurti Lietuvoje kompanijos regioninį pardavimų arba klientų aptarnavimo centrą ir naudotis Lietuvos sukurtomis puikiomis galimybėmis tokiai investicijai.

I. Degutienė taip pat padėkojo "Panasonic" vadovams už neseniai priimtą sprendimą kompanijos atstovybę Baltijos šalyse įkurti Vilniuje ir išreiškė viltį, kad šis sprendimas ne tik padidins kompanijos pardavimus mūsų regione, bet ir atvers kelius naujoms bendradarbiavimo galimybėms.

Seimo Pirmininkei ir jos vadovaujamai delegacijai "Panasonic" centre buvo pristatyti naujausi kompanijos technologiniai pasiekimai ir produktai.

"Panasonic" yra viena iš didžiausių elektrotechnikos gamintojų visame pasaulyje, kompanijos gaminamų televizorių, garso ir vaizdo grotuvų, kitos buitinės technikos ir technologinių robotų galima rasti visame pasaulyje.

Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. 239 6002

Seimo Pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.