Atominės energetikos komisijos pirmininkas su Kaliningrado "antiatominės" opozicijos atstovais aptarė jų pasipriešinimą Lietuvos pasienyje planuojamai statyti branduolinei jėgainei

2011-09-19

Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas savaitgalį susitiko su Kaliningrado srities Dūmos deputatu Vladimiru Sultanovu ir Iniciatyvinės grupės surengti referendumą dėl srityje planuojamos statyti branduolinės jėgainės pirmininku Michailu Kostiajevu. Ne pirmą kartą Vilniuje besilankantys svečiai siekia atkreipti Rusijos kaimynių, ypač Lietuvos, dėmesį, kad ir Kaliningrado srityje esama rimto pasipriešinimo valstybės planams ten statyti atominę elektrinę.

M. Kostiajevas informavo, kad Rusijos valdžia įvairiomis administracinėmis priemonėmis trukdo įregistruoti iniciatyvą dėl referendumo, todėl jo vadovaujama grupė spalio 1 d. Karaliaučiuje rengia protesto mitingą, prie kurio žada prisidėti visos srityje veikiančios partijos, išskyrus valdančiąją "Vieningąją Rusiją".

R. Žilinskas išreiškė nuomonę, kad Lietuvoje protesto mitingai jau nebereikalingi, nes šalies valdžia Rusijos ir Baltarusijos Lietuvos pašonėje planuojamų statyti atominių elektrinių problemą kelia visais lygiais ir kiekviena pasitaikiusia proga. Koordinuoti šalies institucijų veiksmus šiuo klausimu sukurta speciali Tarpžinybinė komisija, kurioje Lietuvos Seimą atstovauja Atominės energetikos komisijos pirmininkas.

R. Žilinskas pažadėjo svečiams iš Kaliningrado surengti eilę susitikimų su Seimo komitetų vadovais, diplomatais ir specialistais, vienaip ar kitaip prisidedančiais prie pavojingos "branduolinės kaimynystės" problemos sprendimo, padėti užmegzti kontaktus su problema besidominčiais politikais Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Auksė Šiaudžionytė
Seimo nario padėjėja
Tel. +370 5 239 6550, mob.tel. +370 620 90 417
El. p. aukse.siaudzionyte@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.