62 proc. benamių ir elgetaujančių asmenų Vilniuje - darbingo amžiaus

2011-09-15

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
Vilniaus miesto socialinės paramos centras atliko miesto benamių ir elgetaujančių asmenų tyrimą. Apibendrinus apklausos rezultatus, nustatyta, kad daugiau nei 70 proc. tokių asmenų yra vyrai, kurių amžius nuo 40 iki 49 metų amžiaus, 62 proc. - darbingo amžiaus ir tik 20 proc. - registruoti darbo biržoje. 64 proc. respondentų nurodė, kad neturi nuolatinės gyvenamosios vietos ir tik 15 proc. - gyvena nakvynės namuose.

Beveik 36 proc. žinojo, kad gatvėse draudžiama prašyti išmaldos, dauguma buvo už tai jau bausti - nuvežti į policiją, nakvynės namus, skirtos baudos. Elgetavimo priežastimi beveik 40 proc. apklaustųjų nurodė namų praradimą ar pajamų šaltinio netekimą, daugiau nei pusė, 56 proc., pageidavo paramos grynaisiais pinigais, 43 proc. respondentų nurodė, kad norėtų gauti gyvenamąjį būstą.

Daugelis apklausiamųjų buvo išgėrę arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, ir tik nedidelė dalis atrodė tvarkingiau ir švariau apsirengę. Didžioji dalis elgetaujančių asmenų teigė, kad nori ir planuoja liautis elgetauti, 33 proc. nori ir toliau taip gyventi, 8 proc. - neatsakė į klausimą.

Savivaldybė artimiausiu metu planuoja pristatyti efektyvių priemonių planą, padėsiantį spręsti benamių, elgetaujančių asmenų problemas.

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SEKRETORIATAS 
Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Savickienė
Konstitucijos pr. 3
LT-09601 Vilnius
Tel. 211 23 36
El. p. vrt@vilnius.lt
http://www.facebook.com/vilnius.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.