INFOBALT skatins platesnį Turkmėnistano rinkos atsivėrimą

2011-09-14

Šiandien, rugsėjo 14 d., asociacija "INFOBALT" pradeda verslo misiją Turkmėnistane, kur dalyvaus tarptautinėje informacinių technologijų sektoriaus parodoje "Turkmentel 2011". Antrus metus iš eilės parodoje dalyvaujančią asociaciją šiais metais atstovaus dešimt įmonių iš Lietuvos. Užmezgus bendradarbiavimą su Turkmėnistanu, dalis asociacijos "INFOBALT" įmonių jau eksportuoja savo paslaugas į šią šalį, tačiau šių metų misijos tikslas – paskatinti augančią Turkmėnistano rinką dar plačiau atsiverti lietuviškai produkcijai bei idėjoms.

Pernai Turkmėnistane viešėjęs informacinių technologijų sprendimus siūlančios UAB "Alna Group" investicijų ir plėtros direktorius Gediminas Mikaliūnas džiaugiasi jau pasiektais rezultatais. "Po pirmosios misijos bendradarbiavimas yra nuosekliai vystomas, Lietuvos įmonės dalyvauja konkursuose, jau yra pasirašiusios kelias sutartis ir ruošiasi diegti informacines sistemas. Turkmėnistano valdžios pareigūnai ir specialistai labai domisi ir greitai įsisavina naujoves. Nėra abejonės, kad Lietuvos pažanga ir patirtis, kurią sukaupėme vystydami informacinę visuomenę, yra įdomi bei naudinga Turkmėnistano rinkai. Pastaroji labai dinamiškai vystosi ir Lietuvos įmonėms atsiveria naujos galimybės tiražuoti ten savo sprendimus bei produktus", – komentuoja G.Mikaliūnas.

Šiais metais parodoje "Turkmentel 2011" asociacija pristatys Turkmėnistano vyriausybei atnaujintą e-valdžios vystymo koncepciją. Šios koncepcijos pagrindu planuojamas ilgalaikis bendradarbiavimas ir paslaugų bei sprendimų pirkimas iš Lietuvos IRT įmonių. Asociacijos nariai pristatys savo teikiamas paslaugas bei sukurtus produktus Turkmėnijos verslo bei valstybės institucijų atstovams jungtiniame asociacijos "INFOBALT" stende. Taip pat asociacija "INFOBALT" surengs Lietuvos IRT sektoriaus pristatomąjį renginį-seminarą.

"Ir Lietuvos, ir Turkmėnistano rinkos yra skirtingos, tačiau augančios, todėl dalinimasis patirtimi joms yra itin naudingas. Prieš du metus užsimezgęs bendradarbiavimas jau davė vaisių: kai kurios mūsų asociacijos įmonės sėkmingai teikia paslaugas. Tai įrodo, kad Lietuvos IRT įmonėms toks bendradarbiavimas – ilgalaikės naudos duodantis žingsnis", – sako asociacijos "INFOBALT" vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis.

Į misiją vyksta dešimt asociacijai "INFOBALT" priklausančių įmonių: "Alna", "Baltic Orbis", "B.G.M.", "CID BALTIC", "Doclogix", "ES paramos projektų administravimo agentūra", "Informacinė raida", "Informacinės konsultacijos", "NRD", "Satgate".

"Turkmentel 2011" – didžiausia bei žinomiausia tokio pobūdžio paroda Turkmėnijoje. Parodoje laukiama daugiau kaip 80 kompanijų iš 20 pasaulio šalių.

Apie asociaciją "INFOBALT":

Asociacija "INFOBALT" atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos "INFOBALT" uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. "INFOBALT" tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Edmundas Žvirblis
Asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis direktorius
Tel.: +370 686 55422
El. paštas: zvirblis@infobalt.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.