Įmonių grupė "Penki kontinentai" - parodoje "IBC 2011"

2011-09-09

Š. m. rugsėjo 8-13 dienomis Amsterdamo parodų ir kongresų centre RAI vyksta kasmetė tarptautinė elektroninės žiniasklaidos ir pramogų industrijos paroda konferencija „IBC 2011" - vienas didžiausių renginių pasaulyje pagal dalyvių bei lankytojų skaičių. Tai ne tik naujausių TV sprendimų pristatymas, bet ir daugybė seminarų, susitikimų, mokymų, kuriuose bus galima sužinoti apie naujausias televizijos bei telekomunikacijų rinkos tendencijas, susipažinti su multimedijos įrangos ir turinio naujovėmis.
Drauge su tokiomis pasaulinio garso kompanijomis, kaip „Cisco Systems", „Motorola Mobility", „Microsoft", „Open IPTV Forum", ir kt. parodoje tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos įmonių grupės „Penki kontinentai" atstovai. Kompanijos specialistai pristatys lankytojams interaktyvių paslaugų valdymo technologijų paketą IPTV.IQ, šviesolaidiniame „Skynet" tinkle įgyvendintą interaktyvių paslaugų rinkinį „IqTv", interaktyvaus kanalo „Penki TV" išskirtinumus ir privalumus, orientuotus į HD ir 3D formatą.
Anot „Penkių kontinentų" valdybos pirmininko Idrako Dadašovo, renginyje kompanija prisistatys kaip telekomunikacinių ir interaktyvių paslaugų teikėja bei kaip interaktyvaus kanalo „Penki TV" transliuotoja, supažindins lankytojus su savo sukurtais programiniais produktais.
„Šioje parodoje pristatysime nemažai naujų sprendimų ir tikimės, jog tai sudomins tiek renginio lankytojus, tiek mūsų klientus. Vienas iš pagrindinių dalyvavimo parodoje tikslų - susitikimas su partneriais - kompanijų „Cisco Systems", „Motorola Mobility", „Open IPTV Forum" atstovais - ir pasidalijimas patirtimi. Tokie susitikimai, kuriuose netrūksta įdomių diskusijų, visuomet sulaukia didžiulio susidomėjimo ir padeda greičiau priimti sprendimus. Interneto gigantei „Google" įsigijus bendrovę „Motorola Mobility", kurios projektuose ilgą laiką dalyvaudavome kaip partneriai, sudaro prielaidas naudoti visus inovatyvius sprendimus mobiliųjų prietaisų rinkoje bei kurti svarbius projektus, susijusius su IPTV technologijomis. Parodos lankytojams ir partneriams padovanosime knygą „Naujojo šimtmečio televizijos horizontai", kuri lietuvių ir rusų kalbomis išleista vos prieš keletą savaičių. Knygą platiname elektroninėje erdvėje, ją galima skaityti planšetiniuose įrenginiuose. Su 3D technologija susiję sprendimai - taip pat mūsų strateginio plano dalis, nes didėja kanalų ir TV turinio platinimo centrų skaičius. Tarp konferencijos dalyvių nemažai specialistų, skaitysiančių pranešimus sporto tematika, o tai itin aktualu vykstant čempionatui „Eurobasket 2011", kuriame sėkmingai žaidžia ir mūsų šalies rinktinė. Be to, mums įdomu pasidalyti 3D technikos ir TV technologijų verslo modelių standartais neapsiribojant vien poilsio ir pramogų pakraipa", - teigė I. Dadašovas.
„Penkių kontinentų" Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovo Sauliaus Paukščio teigimu, interaktyvių paslaugų paketas IPTV.IQ tobulintas atnaujinta grafine vartotojo sąsaja (angl. interfase). Ji paremta keičiamo dydžio vektorinės grafikos technologija SVG (angl. Scalable Vector Graphics). Stambiausios kompanijos, tokios IBM, „Corel", naudoja minėtą technologiją kurdamos įvairius produktus. SVG užtikrina sąsajos funkciją automatiškai išsitempti ir prisiderinti prie atitinkamo formato be jokių išsikraipymų. Naujoji grafinė vartotojo sąsaja atitinka visus organizacijos „Open IPTV Forum", kurios nare šių metų kovą tapo įmonių grupė „Penki kontinentai", rekomenduojamus ir patvirtintus standartus.
Specialisto teigimu, „IqTv" paslaugų paketo išskirtinumas, jog tiek verslo atstovams, tiek kitiems sektoriams (pramogų, turizmo, medicinos) siūlomas visas paslaugų paketas. Toks rinkinys nuolat papildomas naujomis interaktyviomis paslaugomis, suteikiančiomis galimybę valdyti televiziją atsižvelgiant į poreikius bei išnaudojant visus interneto privalumus. Tarp parodoje pristatomų paslaugų - galimybė žiūrėti televiziją mobiliuosiuose įrenginiuose („iPhone", „iPad" ir kt.). Išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis taip pat galima valdyti eterį, naudotis vaizdo nuoma (VOD), radiju TV ekrane, televizija ant darbalaukio (TOD), virtualiuoju kino teatru, įvertinti funkcijos „tėvų kontrolė" privalumus, taikyti „Smart House" (intelektinis būstas) sprendimus, esančius IPTV.IQ pakete.
Interaktyvių paslaugų valdymo paketo IPTV.IQ panaudojimo galimybės neribotos - jį galima pritaikyti bankiniame sektoriuje, mažmeninėje prekyboje, turizmo ir medicinos sferose. Funkcionalios sistemos galimybės leidžia minėtuose sektoriuose taikyti bet kokias rinkodarines reklamos akcijas ir paslaugas: aktyvinti arba atsisakyti mokamų kanalų registracijos parinkties, organizuoti turiningą pacientų laisvalaikį reabilitacijos sveikatinimo centruose, gydymo įstaigose ar specializuotose klinikose metu.
IBC paroda kasmet sutraukia apie 1 300 dalyvių iš 140 šalių. Organizatoriai tikisi, jog šiemet renginį aplankys per 48 000 specialistų iš daugybės Azijos ir Europos šalių.
Sekite naujienas apie parodą ir stebėkite vaizdo reportažus tinklalapiuose www.penki.lt ir www.penki.tv bei mūsų kanale „Youtube".


Aina Kirdulienė
Ryšių su visuomene atstovė

UAB "Penkių kontinentų komunikacijų centras"
Kalvariju g. 143
LT-08221 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 (5) 2664586
Mob. +370 (685) 66979
Faks. +370 (5) 2664535
E-mail: aina.kirduliene@5ci.lt
www.penki.lt www.penki.tv

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.