Danai Raseiniuose investuos daugiau nei 40 mln. litų ir kurs eksperimentinės plėtros ir tyrimų centrą

2011-05-23

Danų įmonė „Danspin“ investuoja daugiau nei 40 mln. litų į siūlų verpimo kilimams fabriką Raseiniuose, kuriame planuoja ne tik sukurti 200 naujų darbo vietų, bet ir įkurti eksperimentinės plėtros ir tyrimų centrą. Projekto įgyvendinimui planuojama skirti iki 5 mln. litų lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

„Investicijų pritraukimas į Lietuvą – viena iš Vyriausybės prioritetinių sričių. Ypač džiugu, kad investicijos ateina ir į regionus – Raseiniuose Danijos įmonė apsisprendė ne tik sukurti kelis šimtus naujų darbo vietų, bet ir steigti tyrimų centrą bei plėtoti naujųjų technologijų kūrimą. Ir toliau dirbsime šia linkme, siekdami, kad Lietuva taptų dar ryškesnė investicijų žemėlapyje ir į šalį ateitų kuo daugiau kompanijų, sukursiančių patrauklių darbo vietų“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

„Įstaigos „Investuok Lietuvoje“ ir valdžios palaikymas buvo vienas svarbiausių kriterijų pasirenkant Lietuvą. „Investuok Lietuvoje“ mus lydėjo nuo projekto pradžios iki jo įgyvendinimo, dėl profesionaliai suteiktos pagalbos jis tapo realia investicija“, – pasakoja „Danspin“ generalinis direktorius ir vienas iš savininkų Larsas Petersenas. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Nocius džiaugiasi, kad eksperimentinės plėtros ir tyrimų centras bus kuriamas regione. „Tikimės, kad bendradarbiaudami su „Danspin“ galėsime pritraukti ir daugiau įmonių taip formuodami regioninį klasterį“, – teigia M. Nocius.
Įmonė „Danspin“ veikia nuo 1931 m., gamybos padalinius ji turi Danijoje, Estijoje, o nuo 2002 m. fabrikas sėkmingai dirba ir Raseiniuose.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.