Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes

2024-11-13

Lietuva žengė reikšmingą žingsnį dronų technologijų plėtros srityje, sėkmingai įgyvendinusi pirmuosius bepiločių orlaivių instruktorių mokymus pagal tarptautinę „Drone Masters” programą. Šią mokymo programą inicijavo asociacija „Dronea“ kartu su Vokietijos partneriais „DroneMasters Academy GmbH“. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, matydama šią iniciatyvą kaip strateginę investiciją į šalies technologinį ir saugumo potencialą.

Programos tikslas – paruošti profesionalius instruktorius, kurie galėtų organizuoti kvalifikuotus mokymus besidomintiems dronų technologijomis, skatinti kompetencijų ugdymą šalyje bei plėtoti šią sritį, kuri tampa vis svarbesnė tiek civiliniame, tiek gynybos sektoriuje. Dronai jau dabar transformuoja įvairias pramonės sritis – nuo žemės ūkio iki infrastruktūros stebėjimo, o jų panaudojimas saugumo srityje tampa itin reikšmingas.

Mokymus vedė „DroneMasters Academy“ lektoriai, turintys gilios mokslinės ir praktinės patirties nepilotuojamų orlaivių, robotikos ir autonominių sprendimų srityse. Programą sėkmingai baigė 10 dalyvių iš aktyviai Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Telšių, Utenos ir Vilniaus regionuose veikiančių švietimo įstaigų. Jie tapo sertifikuotais „DroneMasters Academy“ instruktoriais ir galės vesti mokymus pagal „DroneMasters Academy-Talent“ programą.

Praktiniai mokymų rezultatai

Mokymuose daug dėmesio buvo skiriama praktinėms užduotims ir darbui su naujausiomis technologijomis. Dalyviai įgijo vertingų žinių ir praktinių įgūdžių, kurie ne tik atitinka geriausią tarptautinę praktiką, bet ir suteikia esminį pagrindą sėkmingai instruktoriaus karjerai. Mokymų metu dalyviai gilinosi į dronų technologijų taikymą, mokėsi dronus programuoti ir skraidinti. Taip pat buvo ugdomi klasių valdymo įgūdžiai, leidžiantys efektyviai organizuoti mokymo procesą ir užtikrinti dalyvių įtraukimą.

Be to, dalyviai įgijo specialių žinių apie mažus bepiločius orlaivius (C0 ir C1 klasės) ir jų pritaikymą edukaciniais tikslais. Jie mokėsi programuoti dronus naudojant blokais pagrįstas programas arba Python kalbą, gilinosi į dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi taikymą bepiločių orlaivių technologijose.

Ateities vizija

Dronų sektorius sparčiai auga visame pasaulyje, o asociacija „Dronea“ šiuo projektu siekia užtikrinti tvarią šio sektoriaus plėtrą Lietuvoje. Sertifikuotų „DroneMasters Academy“ instruktorių tinklas padės užtikrinti kokybišką mokymą regionuose ir skatins dronų pramonės inovacijas. Tikimasi, kad projektas turės ilgalaikį poveikį ir prisidės prie dronų pramonės plėtros šalyje, o tarptautiniu mastu pripažįstamus sertifikatus turintiems asmenims atvers plačias karjeros galimybes tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Šie sėkmingi mokymai yra pirmas žingsnis ilgalaikėje strategijoje, kurios tikslas – kurti išsilavinusių ir kompetentingų dronų specialistų tinklą Lietuvoje. Dronų sektorius jau laikomas svarbia Lietuvos ekonomikos ateities dalimi, o tokios iniciatyvos yra strateginės investicijos, vedančios į šių tikslų įgyvendinimą.

Vidmantas KAIRYS
Vadovas
Asociacija Dronea
+37061694849
info@dronea.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.