A. Armonaitė ir Vokietijos bendrovės OHB SE vadovas aptarė bendradarbiavimą su Lietuvos įmonėmis

2024-05-16

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su Vokietijos kosmoso bendrovės OHB SE vadovu Marco Fuchsu aptarė galimybes plačiau bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis bei didinti Europos konkurencingumą kosmoso srityje.
„Kosmoso sektoriaus plėtra yra itin svarbi tiek sprendžiant su klimato kaita susijusius klausimus, tiek stiprinant Europos saugumą. Su OHB, kuri jau bendradarbiauja su inovatyviomis Lietuvos įmonėmis, aptarėme galimybes plėsti bendradarbiavimą. Sparčiai visame pasaulyje auganti rinka ir didėjanti paslaugų kosmoso srityje paklausa sudaro sąlygas plėtoti inovatyvias kosmoso technologijas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Susitikimo metu buvo kalbama ir apie Europos kosmoso pramonės plėtrą bei konkurencingumo didinimą pasauliniu mastu, aptartas naujų palydovų ir kosmoso technologijų kūrimas, tarp jų – gynybos ir saugumo srityje.
OHB kartu su lietuvių įmonėmis „Geomatrix“ ir „Coetus“ įgyvendina Europos kosmoso agentūros inicijuotą projektą, skirtą Baltijos jūros regionui (Baltic GTIF) kovoti su klimato kaita. Įgyvendinant projektą kuriamos palydovinių žemės stebėjimo duomenų pritaikymo paslaugos, skirtos viešajam sektoriui: karščio zonų miestuose stebėjimas, miškų stebėjimas, išmetamo anglies dioksido skaičiavimas, taip pat priemonė, padedanti žemės ūkio produkciją auginantiems ūkininkams prisitaikyti prie su klimato kaita susijusių pokyčių.
OHB yra viena pirmaujančių kosmoso ir technologijų įmonių Europoje. Įmonė kuria pažangias kosmoso sistemas ir technologijas, specializuojasi palydovų, tarp jų žvalgybos palydovų, kosminių skrydžių srityse. OHB yra viena didžiųjų aerokosmoso technologijų ir komponentų tiekėjų Europos raketai „Ariane“. Įmonė taip pat aktyviai dalyvauja Europos kosmoso agentūros ir Europos gynybos fondo programose.
OHB atstovai lankėsi ir Vilniuje vykusiame kosmoso sektoriui skirtame renginyje „Vilnius Space Days 2024“.
 
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
El. p. info@eimin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.