Įvertino, kaip sostinės nuomos rinką paveiks tūkstančių Vokietijos karių atvykimas

2024-06-17

Planuojama, kad iki 2027-ųjų dalimis į Lietuvą persikels 5000 Vokietijos karių ir pareigūnų, apie pusė jų – su šeimomis. NT analitikai įvertino, kokią įtaką nuomos rinkai gali turėti naujakuriai bei kaip esame pasirengę juos priimti.
„Viešoje informacijoje teigiama, kad apie 70 proc. atvykstančiųjų turėtų įsikurti Vilniuje. Tai – 3500 būstų per maždaug trejus metus. Apgyvendinimui keliamuose reikalavimuose didelis dėmesys skiriamas ir lokacijai – svarbu, kad kariai bei pareigūnai gyventų ne per dideliu atstumu nuo tarnybos vietos, Vilniaus atveju – Rūdninkų karinio poligono.
Tai reiškia, kad, norėdami suprasti šiandienines rinkos galimybes, turime vertinti nuomai skirtų butų pasiūlą pietinėje miesto dalyje”, – teigia vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“ generalinė direktorė Deimantė Laumytė.
„Omberg group“ analitikų skaičiavimu, šiuo metu pietinėje miesto dalyje, apimančioje Lazdynų, Vilkpėdės, Naujininkų, Naujosios Vilnios, Lazdynėlių, Salininkų ir kitas aplinkines miesto teritorijas, yra 930 naujos statybos neparduotų, nuomai galimų pritaikyti būstų, palyginti naujos statybos (nuo 2010 m.) butų, antrinėje rinkoje skirtų nuomai ar pardavimui – dar 320, be šeimų atvykti planuojantiems kariams tinkami „co-living“ projektai ir kitos įstaigos siūlo dar apie 300 būstų.
„Tai reiškia, kad jau šiuo metu, esant poreikiui, sostinės rinka būtų pajėgi apgyvendinti 1550 karių ir pareigūnų, taip pat pagal plėtotojų planus matome, kad dar bent 530 butų pietinėje miesto dalyje galėtų būti pradėti statyti jau šiemet.
Apgyvendinti visą Vokietijos brigadą vienu metu kokybiškuose, naujos statybos įrengtuose būstuose būtų iššūkis, tačiau tai, kad kariai atvyksta palaipsniui, turėtų leisti užtikrinti pakankamą pasiūlą“, – sako „Omberg group“ vadovė.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius taip pat įsitikinęs, kad Lietuvos verslas – tinkamai pasiruošęs patenkinti augančią paklausą.
„Bendruomenė seka informaciją ir atsakingai ruošiasi: projektai planuojami vertinant būsimą apgyvendinimo poreikį. Plėtotojai į situaciją žiūri lanksčiai ir yra pasiruošę prisitaikyti prie situacijos. Iškilus poreikiui, dalį pardavimui statomų butų bendrovės gali pritaikyti ilgalaikei nuomai.
Aktyviai bendraujame su institucijomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kad visapusiškai prisidėtume prie sklandaus karių įsikūrimo Lietuvoje“, – teigia M. Statulevičius.
D. Laumytės teigimu, Vokietijos brigados atvykimas neturėtų sudaryti tokio spaudimo kainoms nuomos rinkoje, kokį stebėjome prieš dvejus metus, į Lietuvą ėmus itin aktyviai keltis ukrainiečiams ir baltarusiams. Staigų nuomos kainų augimą tuomet lėmė vienu metu itin reikšmingai išaugusi paklausa, kurios dabar jausti neturėtume.
Visgi, pastebi ekspertė, numatoma, kad dėl turimų finansinių galimybių į Lietuvą gyventi persikeliantys vokiečiai turėtų rinktis brangesnius, kokybiškesnius, aukštesnės klasės ir naujos statybos būstus.
„Natūralu, kad dėl to jie tampa itin patraukliais klientais tiek butus investicijai nusipirkusiems nuomotojams, tiek – naujus projektus statančiam verslui“, – sako „Omberg group“ ekspertė.
Ji atkreipia dėmesį ir į tai, kad netiesioginės įtakos Vokietijos brigados atvykimas turės nuomos rinkai visame mieste.
„Kariams kuriantis pietinėje miesto dalyje, į Vilnių atvykstantys kiti naujakuriai greičiausiai ims žvalgytis didesnę pasiūlą turėsiančiose kitose miesto dalyse, tad ir paklausa jose artimiausiais metais turėtų augti“, – teigia ekspertė.
Apie „Omberg group“
Kaip ir 2021-aisiais, 2023-iaisiais „Omberg group“ buvo antra daugiausiai sostinės rinkoje naujos statybos butų pardavusi bendrovė.
Bendradarbiaudama su Šiaurės Europos investiciniu fondu, įmonė Vilniuje baigia statyti išskirtinį modernių dangoraižių projektą „Skylum“. Kartu su investiciniu fondu „North Europe Real Estate Development fund” (NERED) bendrovė kuria mažaaukščių namų, įsikursiančių įspūdingo vyšnių parko apsuptyje, gyvenvietę „Vyšnios“ Pilaitėje bei pradėjo paskutiniojo „Bajorų lajų“ etapo statybas. 
Išskirtinėje Kauno vietoje, užtikrinančioje bene didžiausią automobilių srautą visoje šalyje, „Omberg group“ plėtoja žalią ir inovatyvų komercinį „stock-office“ projektą „Stockholm“. Jį bendrovė vysto bendradarbiaudama su investiciniu Sandėliavimo ir komercinių erdvių plėtros fondu.
 
„Omberg group“

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.