EIMIN: Miunchene bus steigiama komercijos atašė pareigybė

2024-05-15

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui įsteigti naują komercijos atašė pareigybę Miunchene, Vokietijoje. 

„Siekiame dar geriau išnaudoti mūsų turimus išteklius ir gerinti pagalbos teikimą Lietuvos verslui Vokietijoje. Itin svarbu turėti Lietuvos ekonominės diplomatijos pajėgumų verslui aktualiausiose, strategiškai ir geopolitiškai svarbiausiose pasaulio rinkose, o Vokietija būtent tokia ir yra – praėjusiais metais Lietuvos užsienio prekybos partnerių Vokietija užėmė 1-ąją vietą pagal importą ir 3-iąją pagal eksportą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Nauja komercijos atašė pareigybė Miunchene steigiama perkėlus komercijos atašė pareigybę iš Berlyno – vietoj 3 komercijos atašė liks 2. 

„Komercijos atašė etatų diversifikavimas padės daugiau dėmesio skirti Bavarijos žemei, o tai, neabejoju, paskatins lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, taip pat padės pritraukti tiesioginių užsienio investicijų ir paskatins šalių technologinį bendradarbiavimą. Siekiant prisidėti prie šalių bendradarbiavimo stiprinimo, bus sprendžiami ir Lietuvos verslui ir įmonėms aktualūs klausimai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. 

Lietuvos komercijos atašė Miunchene veiklos prioritetai – kryptinga Lietuvos ekonominės diplomatijos veikla Vokietijos pietinėse ir vakarinėse žemėse bei darbas su Lietuvos diaspora. 

2023 m. prekybos apyvarta tarp abiejų valstybių siekė 9,24 mlrd. eurų, Lietuvos eksportas į Vokietiją – 3,06 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 6,17 mlrd. eurų.

Lietuva sėkmingai stiprina santykius su partneriais užsienyje – išplėstas komercijos atašė ir prekybos atstovų tinklas, kuriame šiuo metu dirba jau 22 asmenų komanda. Nuo 2023 m. buvo įsteigtos naujos komercijos atašė pareigybės Singapūre, Danijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. 

Komercijos atašė tinklas šiuo metu veikia Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Ukrainoje, Izraelyje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Italijoje, taip pat Lietuva turi savo prekybos atstovą Taipėjuje.

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.