„Rail Baltica“ Panevėžio geležinkelio infrastruktūros projektai nežinomybės ir baimės šešėliuose

2024-03-14

Kovo 12 d. Panevėžio rajono visuomenės viešo intereso gynimo grupės atstovai susitiko su Panevėžio rajono meru Antanu Pociumi iškilusiems klausimams aptarti, po to, kai „Rail Baltica“ Panevėžio geležinkelio linijos infrastruktūrinės plėtros SPAV, koncepcija 2023 metų rugpjūtį buvo pristatyta visuomenei. Numatytas susitikimo tikslas išsiaiškinti, kokia yra Panevėžio rajono savivaldybės administracijos ir Panevėžio rajono tarybos oficiali pozicija šiuo klausimu.

Yra primenama, kad iki šios dienos, tiek Panevėžio rajono taryboje, tiek Panevėžio rajono administracijoje vyrauja dvi skirtingos nuomonės. Viena nuomonė, kad nepritarti LR susisiekimo ministerijos praeitų metų spalio 10 dieną patvirtintai SPAV, koncepcijos alternatyvai Nr.1. Kita nuomonė, kad  neprieštarauti. Nei viena iš šių skirtingų nuomonių nėra įgijusi Panevėžio rajono valdžios atstovų oficialios pozicijos statusą – aiški politinė valia nėra išreikšta.

Kitaip tariant, Panevėžio rajono gyventojams ir jų atstovams nėra aišku, ar Panevėžio rajono politikai gali ar vis tik yra rimtos priežastys, kurios trukdytų pateikti valingą politinį sprendimą, kaip iki šiol Panevėžio rajono politikai yra deklaravę – nepritarti 22 km ilgio geležinkelio ruožo, su antra keleivine stotimi statybai už 440 mln. eurų, 52 gyvenamųjų ir kitų pastatų nugriovimu, virš 234 ha žemės nuosavybės nusavinimui, paėmimui visuomenės poreikiams ir tokiu būdu „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą nukeliant 5-7 metams, į 2030-2032 metus?

Susitikimo metu, meras pažadėjo suorganizuoti projekto rengėjo „Kelprojekto“ ir Panevėžio rajono gyventojų – Paviešečių, Molainių k, Vinupės, Pažalvaičių, Bernatonių, „Šilo“ sodo bendrijos, Ekranas-2 sodų bendrijos atstovų susitikimą, dėl „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūrinės plėtros kylančioms žmonių problemoms spręsti.

Meras taip pat įsipareigojo, kad po projekto rengėjo susitikimo su visuomene, balandžio pabaigoje susirinkus Panevėžio rajono tarybai, geležinkelio infrastruktūrinės plėtros Panevėžio rajone klausimų, sprendimų ir oficialios pozicijos paieškai, teiks tarybai svarstyti, tam, kad priimti politinį sprendimą, taip atsiliepiant į žmonių, visuomenės išreikštą didelį susirūpinimą, dėl nepagrįsto 52 griaunamų gyvenamųjų namų skaičiaus, visuomenės poreikiams paimamo gyvybiškai svarbaus 234 ha turto, neįsivaizduojamo dydžio 109,9 mln. per metus kainuosiančio šio ruožo išlaikymo kaštų, laibai didelei gyventojų daliai sveikos gyvenamosios aplinkos sąlygų žymaus ir reikšmingo pabloginimo, besitęsiančios nežinios ir baimės dėl savo ir savo vaikų ateities.

Panevėžio rajono visuomenės viešo intereso gynimo grupė
rail.baltica.vig.grupe@gmail.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.