Darbą pradeda nauja Civilinės aviacijos asociacijos valdyba

2021-06-21

Aviacijos pramonės atstovus vienijanti Civilinės aviacijos asociacija (CAVIA) išrinko naują valdybą. Valdybos pirmininkės pareigas eis nepriklausoma valdybų narė Orijana Mašalė.

CAVIA valdybos nariais perrinkti iki šiol asociacijai vadovavęs orlaivių nuomos bendrovės „Global Airways“ operacijų vadovas Artūras Stankevičius, oro vežėjo „GetJet Airlines“ direktorius Darius Viltrakis, aviakompanijos „DAT LT“ direktorius Evaldas Petkus, lėktuvų techninio aptarnavimo bazės „Kaunas Aircraft Maintenance Services“ direktorius Karolis Čepukas, „Travel Retail Vilnius“ bemuičių parduotuvių tinklo oro uostuose direktorė Orinta Amelija Ambrazevičienė. Nauju valdybos nariu be O. Mašalės išrinktas antžeminių paslaugų įmonės „Litcargus“ vadovas Linas Vaškys. Asociacijos revizoriumi išrinktas sraigtasparnių įgulų mokymų bendrovės „Aircraft Support and Training Europe Ltd.“ direktorius Artūras Leita.

„Pastarieji metai visam aviacijos sektoriui buvo kitokie, nelengvi, bet tuo pačiu ir įdomūs. Džiaugiuosi, kad atėjome į etapą, kur aviacijos sektorius suprantamas jau kur kas plačiau nei tik lėktuvas ir oro uostas. Ypač svarbu, kad pagaliau drauge su Susisiekimo ministerija ir kitomis suinteresuotomis šalimis pradėjome brėžti Lietuvos aviacijos strategiją artimiausiam dešimtmečiui“, – sako Artūras Stankevičius. Kartu jis pabrėžia, kad dvejus metus gyvuojanti CAVIA atėjo į naują valdysenos etapą. „Pandemija kiek nukreipė dėmesį nuo įprastų ir spręstinų aviacijos klausimų, kurių aktualumas niekur nedingo, o pasauliui po truputį grįžtant į įprastą kasdienybę, naujų iššūkių aviacijoje tikrai netrūksta. Neabejoju, kad mūsų organizacijos valdysenos ir vadovo pokytis ves į dar efektyvesnę veiklą, nes turime daug idėjų, ko reikia stipresnei Lietuvos aviacijai,“ – teigia buvęs CAVIA vadovas.

CAVIA valdybos pirmininkė O. Mašalė sako: „Artimiausiems dvejiems metams mes išsikėlėme 5 strateginius tikslus: ženkliai išauginti Lietuvos aviacijos verslo kuriamą bendrąjį vidaus produktą; padėti Vyriausybei suformuoti ir patvirtinti pirmąją Lietuvos aviacijos strategiją; pakeisti kai kuriuos aviacijos sektoriaus darbuotojų švietimo sistemos elementus, kad kuo daugiau žmonių galėtų dirbti šiame gerai apmokamų darbo vietų ir įdomiame sektoriuje; taip pat auginti CAVIA narių skaičių ir stiprinti tarptautinį asociacijos bendradarbiavimą. Neabejoju, kad su CAVIA vienijančiais aviacijos profesionalais, valstybės institucijų lyderiais ir jų komandomis bei visais aviacijos vertę suprantančiais žmonėmis pasieksime svarbių pokyčių, kurie stiprins mūsų šalies ekonomiką.“

CAVIA valdyba renkama dvejiems metams asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu. Valdybos pirmininkas taip pat dvejų metų kadencijai renkamas iš valdybos narių.  

CAVIA šiuo metu vienija 10 aviacijos sektoriaus įmonių, veikiančių Lietuvoje. Iš viso konsoliduota bendrovių apyvarta 2019 m. viršijo 209 mln. eurų, pernai, pasaulinės pandemijos metais, ji sumažėjo iki 106 mln. eurų. CAVIA narių įmonėse 2019 m. dirbo apie 1,5 tūkst. darbuotojų, pernai šis skaičius sumažėjo iki beveik 900. Šiuo metu įmonės valdo 29 orlaivius, kai užpernai jų buvo 35.

 

Orijana Mašalė

CAVIA valdybos pirmininkė

8 682 53590, orijana.masale@cavia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.