Vyriausybė laikosi nacionalinio susitarimo nuostatų energetikos srityje

2011-01-18

Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, komentuodamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Bronislovo Lubio viešus pareiškimus dėl nacionalinio susitarimo įgyvendinimo energetikos srityje, pabrėžia, kad Vyriausybė įgyvendina nacionalinį susitarimą ir laikosi jame apibrėžtų nuostatų visais klausimais, tame tarpe ir energetikos. "Bronislovo Lubio priekaištai, kad nėra vykdomas nacionalinis susitarimas energetikos srityje, atvirai kalbant stebina, nes neatitinka tikrovės ir yra klaidinantys", - pabrėžė D.Matulionis.

Savo lygmenyje Vyriausybė yra priėmusi visus atitinkamus sprendimus, siekdama liberalizuoti elektros energijos rinką, skatindama konkurenciją gamtinių dujų srityje bei kurdama pagrindą efektyviai atsinaujinančios energetikos plėtrai.

D. Matulionis akcentuoja, kad papildomame protokole prie nacionalinio susitarimo išdėstytos asocijuotų verslo struktūrų pasiūlytos temos yra diskusinio pobūdžio, reikalaujančios tolesnių konsultacijų tarp Vyriausybės ir nacionalinių partnerių, todėl jos negali būti traktuojamos, kaip Vyriausybės įsipareigojimas. Dėl to buvo sutarta su socialiniais partneriais pasirašant nacionalinį susitarimą 2009 metų spalio mėnesį. Šiomis temomis vyko ir vyks diskusijos ieškant optimalių sprendimų visam Lietuvos ūkiui ir energijos vartotojams.

"Vyriausybė tvirtai laikosi nuostatos, kad energetikos srityje mums yra svarbiausias vartotojas bei šalies energetinis saugumas. Todėl darysime viską, siekdami didinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę ir užtikrinti vartotojams kuo mažesnes energijos kainas", - akcentavo Ministro pirmininko kancleris. D. Matulionis taip pat pabrėžė, kad dėl efektyvios kogeneracijos Vyriausybė laikosi ir laikysis pozicijos, kad bus skatinama tik efektyvi kogeneracija iš atsinaujinančių išteklių. Tai visų pirma atitinka vartotojų ir Lietuvos energetinio saugumo interesus.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 2663746
kasp@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.