Seime bus aptariama komplikuota ESO ir energetikų situacija

2019-03-13

Energetikos ir darnios plėtros komisija šiandien rengia posėdį, kuriame bus aptariama susidariusi įtempta situacija, kuomet Lietuvos elektros energetikos asociacija (LEEA) pareiškė nepasitikėjimą valstybės valdomos įmonės Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) vadovais.

Elektros energetikos asociacija abejoja ESO gebėjimais planuoti, valdyti ir komunikuoti investicinius planus ir viešuosius pirkimus, ji taip pat įžvelgia teisinės savivalės ar dominavo užimant monopolinę padėtį požymių.

„Energetikos ir darnios plėtros komisiją pasiekė tiek LEEA raštas, tiek ESO pozicijos šiuo klausimu. Kol kas anksti kalbėti, kuri pusė yra teisi, bet akivaizdu, kad kyla problemų su komunikacija tarp valstybinės monopolijos ir Lietuvos elektros energetikos asociacijos. Todėl būtina surengti viešus šios situacijos svarstymus ir išklausyti abi puses“, – sakė Virgilijus Poderys, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas.

„Visgi geroji pasaulinė praktika sako, kad valstybinės monopolijos turėtų sau taikyti aukštesnius veiklos etikos ir moralės standartus ir vengti galios demonstravimo prieš silpnesnius rinkos žaidėjus“, – susidariusią situaciją komentavo V. Poderys.

LEEA raštą dėl nepasitikėjimo ESO vadovais vasario pradžioje išplatino Respublikos Prezidentei, Ministrui Pirmininkui, Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkui ir kai kuriems Seimo nariams. LEEA rašte nurodoma, kad nepasitikėjimas ESO vadovais reiškiamas pirmą kartą per 21 bendradarbiavimo metus.

Daugiau informacijos:

Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas

Virgilijus Poderys, mob. 8 668 42 152

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.