Milijardieriai, verslo magnatai ir privatūs lėktuvai – kas į Vilnių patraukė pasaulio elitą?

2018-10-03

Rugsėjo 26-27 dienomis Vilniaus oro uoste nutūpė penki privatūs lėktuvai. Viename jų – „Forbes“ turtingiausių pasaulyje žmonių sąraše esantis aviacijos magnatas, milijardierius Steven U. Hazy, kurį  aviacijos ekspertai vadina lėktuvų nuomos industrijos išradėju ir kurio garbei JAV įsteigtas didžiulis aviacijos muziejus. Kitas svečias – Christopher Whiteside – Jungtinės Karalystės aviacijos giganto „AJW Group“ generalinis direktorius, taip pat į Lietuvą atskridęs privačiu lėktuvu. Šie žmonės - tai tik pora iš šimtų industrijos lyderių praėjusią savaitę pasirodžiusių Vilniuje. Visi jie susirinko dėl vienos priežasties – apsilankyti tarptautinėje aviacijos konferencijoje „AIR Convention“, skirtoje į Lietuvą pritraukti šios pramonės lyderių verslą.

Konferencija „AIR Convention“ – iki šiol didžiausias aviacijos industrijos renginys Baltijos ir Rytų Europos regionuose. Dviejų dienų konferencija ir paroda, vykusi „Radisson Blu“ viešbutyje Vilniuje, pritraukė per 700 svečių, tarp jų – aviacijos verslo gigantų, tokių kaip „Boeing“, „Airbus“, „Bombardier“, „Flydubai“, „GE Aviation“, „Emirates“, „Lufthansa“ ir kitų, atstovus. Visi šie lyderiai susirinko aptarti aviacijos rinkos tendencijas bei dalintis inovatyviais verslo bei technologijų sprendimais. Pasak organizatorių, konferencijos svečiai jau laukia sekančių renginių.

„Konferencija puikiai pavyko ir pranoko dalyvių lūkesčius,“ sako Skaistė Knyzaitė, „AviationCV.com“ generalinė direktorė ir „AIR Convention“ organizatorė. „Svečiai liko labai patenkinti ne tik renginio lygiu, bet ir buvo sužavėti Vilniaus. Sulaukėme daugybės klausimų apie artėjančius renginius, taigi nepraleisime progos industrijos elitą į Lietuvą pakviesti vėl.“

Renginio organizatoriai jau planuoja artėjančias konferencijas aviacijos verslo gigantams – pavasarį „AIR Convention“ kelsis į Tailandą, o ateinantį rugsėjį industrijos grietinėlė vėl lankysis Vilniuje. Organizatoriai teigia, jog konferencijos svarba neapsiriboja vien nauda šio sektoriaus atstovams – renginiu siekiama atkreipti lyderių akis į Lietuvą kaip potencialią valstybę plėtrai.

“Šis renginys – svarbus žingsnis Lietuvos įsitraukimui į tarptautinę aviacijos rinką. Nors šiuo metu valstybėje egzistuoja ne viena tarptautinio pripažinimo sulaukusi įmonė, mūsų siekis yra pasauliui parodyti Lietuvą kaip potencialią verslo partnerę – technologijų bei žmogiškųjų išteklių klausimu tikrai turime ką pasiūlyti,“ tęsia S. Knyzaitė.

Iš tiesų, konferencijos pranešėjai optimistiškai žvelgė į Baltijos šalių bei Rytų Europos aviacijos sektorius. Skaitydami pranešimus, didžiausių aviacijos įmonių atstovai apžvelgė šios industrijos rinką ir jos tendencijas, inovacijas, verslo galimybes bei Baltijos regiono vaidmenį pasauliniame aviacijos lygmenyje.

Kanadiečių lėktuvų gamintojo „Bombardier“ atstovas, Ryan DeBrusk, kaip didelį pliusą minėjo greitą ekonominę regiono plėtrą bei viduriniosios klasės augimą. Aviacijos legenda Steven U. Hazy išskyrė Baltijos šalis ir jų potencialą plėtrai dėl didelio išsilavinusių žmonių skaičiaus. Milijardierius taip pat pabrėžė, kad Baltijos šalys aviacijos rinkai atveria vartus į Rytus bei suteikia augimo galimybę Europos Sąjungai.

„Aviacijos sritis yra be galo pelninga ir naudinga valstybei – turizmo plėtra, naujų darbo vietų kūrimas bei verslo sumokami mokesčiai. Tuo tarpu mūsų šalyje apstu talentingų ir darbščių profesionalų, taigi šiai industrijai tikrai turime ką pasiūlyti. Didžiausių aviacijos bendrovių ir organizacijų kaip „Airbus“, „Boeing“ ir Tarptautinės oro transporto asocijacijos (IATA) duomenimis per ateinančius dešimtmečius aviacijos industrija beprotiškai augs, todėl dabar yra pats laikas pozicionuoti Lietuvą kaip potencialią partnerę. Šios industrijos gigantų pritraukimas į Vilnių signalizuoja, kad patraukėme jų dėmesį,“ sako S. Knyzaitė.

 

Communications Department

+44 20 808 99777

media@aviasg.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.