Lietuvos žvėrelių augintojai: „Esame pavargę nuo gyvūnų gynėjų melo ir spekuliacijų“

2018-08-21

UAB „XL MINK“ direktorė Gerda Repečkaitė sako laukianti policijos tyrimo išvadų dėl įsilaužimo į jos vadovaujamą audinių fermą Kaišiadorių raj. ir jaučiasi šokiruota dėl kaltinimų netinkamu elgesiu su gyvūnais. „Tikėtina, kad įsilaužimo metu gyvūnai galėjo būti užkrėsti įvairiomis ligomis, maža to, jiems dirbtinai keliamas stresas siekiant nufilmuoti šokiruojančius vaizdus, gali būti, kad gyvūnai buvo provokuojami kovoti tarpusavyje, nes radome išlaužytų narvų uždarymo mechanizmų “,- teigia G.Repečkaitė.

Ūkio vadovė parodė dokumentą – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo išvadas, kuriose teigiama, kad iškart po gyvūnų gynėjų skundo ūkį patikrinę inspektoriai nerado gyvūnų gerovės pažeidimų, maža to, teigiamai įvertino gyvūnų gydymo ir vakcinacijos užtikrinimą fermoje. „Gavome pastabų dėl nenupjautos žolės ūkio teritorijoje, tačiau tai neturi nieko bendra su gyvūnų priežiūra. „Visas mėšlas specialiais latakais suteka į rezervuarą, vėliau iškratomas laukuose, mes nieko neteršiame,- vaikščiodamas po fermą pasakoja jos akcininkas Thomas Pedersen. Ūkininkas priminė, kad jo gimtojoje Danijoje prieš kelerius metus teismas nuteisė gyvūnų aktyvistus už įsilaužimus į audinių fermas, kai išsiaiškino, kad gyvūnai buvo gąsdinami ir pjudomi, be to, sukelta rizika užkrėsti juos įvairiomis ligomis. T.Pedersen  demonstruoja, kaip ramiai gyvūnai reaguoja į žmogaus prisilietimą, primindamas, kad ūkiuose auginami žvėreliai nėra laukiniai gyvūnai, jie domestifikuoti prieš šimtmetį ir gerokai skiriasi nuo savo laukinių protėvių. (Žr. vaizdo įrašus)

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat – Kelpša piktinasi kasmetine VšĮ „Tušti narvai“ šmeižto kampanija. „Vėl visuomenei parodomi nežinia kaip ir iš kur gauti baisūs vaizdai, mažiausiai pusantro mėnesio senumo. Jei tai būtų tiesa, iškart pamatę tokius dalykus gynėjai gali kviesti policiją ir pradėti tyrimą. Tuomet paaiškėtų tiesa. O dabar – pažiūrėkit vaizdus, paremkite pinigais mus. Deja artėjant politiniam sezonui kai kurie mūsų Seimo nariai užuot sprendę realias problemas naudojasi save gyvūnų gynėjais laikančių žmonių siūloma populistų tribūna. Ponui Kasčiūnui siūlyčiau pamatyti mūsų ūkius savo akimis, o ponui Mažeikai, ko gero, rankos labiau dreba meluojant apie nepakankamą kailių sektoriaus kontrolę nei nušaunant miške stirniuką“, - kalba Č.Tallat - Kelpša.

Alvydas Banaitis, į kurio fermą Širvintų raj. taip pat buvo įsilaužta, sako, kad gyvūnų gerovės pažeidimų ar juolab sužeistų gyvūnų fermoje būti negali: „Šiandien pas mus lankėsi TV3 televizija ir patys nustebo, kad leidome visur filmuoti, visur eiti. Neturime ko slėpti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iš 26 tūkst. gyvūnų rado vieną nusilpusį, tai ar kas nors turi teisę mus vadinti kankintojais? Pats esu veterinarijos gydytojas, sugebu pasirūpinti gyvūnais, baikit mus šmeižti, galit atvažiuoti bet kada ir viską parodysiu, tik nesilaužkite naktį ir nekelkite žvėreliams streso“.

Austė Korbutė
Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos
atstovė spaudai
+37068482829
info@furlithuania.lt
www.furlithuania.lt
Facebook - Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.