Japonijos investicijoms į Lietuvą pritraukti Vilniuje rengiamas tarptautinis seminaras

2017-10-30

Vilniuje šiandien prasideda dvi dienas truksiantis tarptautinis seminaras, kurio metu Japonijos verslininkams bus pristatytos investavimo Lietuvoje galimybės. Ūkio ministerijoje rengiamame Japonijos-Europos verslo seminare aptariamos šalių ekonominių ryšių stiprinimo perspektyvos, atsiveriančios ES ir Japonijai sutarus dėl ekonominės partnerystės bei Jungtinei Karalystei traukiantis iš bendrijos.

„Spalį sukanka 26-eri metai kaip Lietuva ir Japonija atkūrė diplomatinius santykius, ir šiandien galime džiaugti abi šalis siejančiais glaudžiais kultūros, moksliniais ir diplomatiniais ryšiais. Tuo pačiu būtina stiprinti ir ekonominį bendradarbiavimą, juolab, kad šią vasarą Europos Sąjungai ir Japonijai susitarus dėl laisvos prekybos, atsiveria iki šiol neregėtos partnerystės su viena didžiausių pasaulio ekonomikų galimybės. Tad siekiame, kad pasauliniuose konkurencingumo reitinguose aukštyn kylanti Lietuva Japonijos įmonėms taptų viena patraukliausių krypčių investuoti", - pažymi Rolandas Valiūnas, vienos iš forumo rengėjų, asociacijos „Investors' Forum" valdybos pirmininkas.

 Japonijos-Europos verslo seminarą Lietuvoje organizuoja Japonijos ambasada, asociacijos „Investors' Forum" ir „Infobalt", Ūkio ministerija ir VšĮ „Investuok Lietuvoje". Seminaro metu su Lietuvoje viešinčia Japonijos verslininkų delegacija bus aptariamos „Brexit" pasekmės ir atveriamos galimybės ekonominiam bendradarbiavimui, apžvelgiamas dabartinis Lietuvos investicinis klimatas ir verslo aplinka, pristatoma šalies IT ir telekomunikacijų sektoriaus plėtra, plyno lauko investicijos šalyje. Rytoj forumas persikels į Kauną, kur delegacija susitiks su miesto meru Visvaldu Matijošaičiu, lankysis Santakos slėnyje, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

 Ekonominiai abiejų šalių ryšiai nuosekliai stiprėja. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, dvišalė Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta pernai didėjo net 92,6 proc. ir pasiekė 168 mln. eurų. Japonija yra trisdešimta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė. Tuo tarpu pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje Japonija užima 103-104 vietą.


 Rūta Skyrienė
 Vykdomoji direktorė/ Executive Director
 Investors' Forum
 Totorių 5-21, LT-01121, Vilnius
 Tel./Cell: +370 687 888 61
 El. p./ Email: ruta@investorsforum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.