Gynybos ir saugumo pramonės asociacijai - tarptautinis skaidrumo pripažinimas

2017-10-30

 

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai (LGSPA) dar vieniems metams suteiktas pasauliniu mastu žinomos antikorupcijos standartų nustatymo organizacijos „TRACE International” skaidrumo sertifikatas.
Organizacija „TRACE International” atliko išsamų LGSPA finansinį bei teisinį patikrinimą (ang. „due diligence") ir dar vieniems metams suteikė asociacijai atitikimą globaliems verslo skaidrumo standartams patvirtinantį sertifikatą.
Atitinkamas tarptautinės organizacijos sertifikatas LGSPA jau buvo suteiktas ir 2016 m.-2017 metams. Spalio pradžioje pasibaigus jo galiojimo laikotarpiui (sertifikatai išduodami vieniems metams), asociacija dar kartą perėjo „TRACE” organizacijos atliekamas patikrinimo procedūras ir neseniai sulaukė žinių apie sertifikato pratęsimą.
Pasak LGSPA direktoriaus Rosvaldo Gorbačiovo, visame pasaulyje pripažįstami ir vertinami „TRACE” sertifikatai patvirtina, kad asociacija atitinka aukščiausius skaidrumo standartus.  
Sertifikavimo procesas truko keletą savaičių ir buvo paremtas tarptautiniu mastu pripažintais antikorupcijos atitikties standartais.
„Šis sertifikatas - tai žinia visiems globaliems LGSPA partneriams, kad asociacijos veikla yra skaidri ir kad ji yra patikima verslo partnerė", - pažymėjo R. Gorbačiovas.
LGSPA direktorius pridūrė, kad gynybos pramonė yra sparčiai augantis sektorius Lietuvoje, kurio svarba neramumų kupiname pasaulyje vis labiau didėja, todėl asociacija ypatingą dėmesį skiria aukščiausių skaidrumo ir verslo etikos standartų užtikrinimui.
Pasak R. Gorbačiovo, visos įmonės, tapdamos asociacijos narėmis, įsipareigoja laikytis LGSPA etikos kodekso, kuriame skaidrumas įvardintas kaip viena svarbiausių vertybių.
„Tad šis tarptautinis pripažinimas mums yra ypač malonus ir svarbus. Tai kartu ir įrodymas, kad mūsų principai ir vertybės, kurias nuosekliai puoselėjame plėtojant asociaciją ir visą gynybos ir saugumo sektorių šalyje, yra teisingos", - teigė LGSPA vadovas R. Gorbačiovas.


Apie LGSPA
LGSPA šiuo metu vienija apie 50 narių, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių ir institucijų. Į asociaciją susibūrusios žinomos Lietuvos ir užsienio bendrovės dirba mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų, IT, komunikacijų, kibernetinio bei energetinio saugumo srityse, gamina ginkluotę, amuniciją, aprangą ir ekipuotę, teikia oro, vandens ir sausumos karinio transporto priežiūros ir remonto paslaugas, dirba ISTAR (žvalgybos, stebėjimo, taikinių aptikimo) bei rizikos valdymo srityse. Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įmonės eksportuoja daugiau nei 90 proc. paslaugų bei pagaminamos produkcijos.
Apie „TRACE"
„TRACE International" ir „TRACE Incorporated" yra du atskiri subjektai, tačiau turintys tokią pat misiją -   didinti verslo skaidrumą pasaulyje. „TRACE International" yra pelno nesiekianti asociacija, teikianti nariams atitikties antikorupcijos standartams pagalbą, tuo tarpu „TRACE Incorporated" tiek nariams, tiek ne nariams teikia finansinio bei teisinio įmonių patikrinimo („due diligence"), antikorupcijos mokymų bei konsultavimo paslaugas. Dirbdamos kartu „TRACE International" ir „TRACE Incorporated" siūlo ekonomiškus ir pažangius sprendimus siekiant daugiau skaidrumo versle bei suteikiant įmonėms jų atitikimą antikorupcijos standartams trečiosioms šalims patvirtinančius sertifikatus. Daugiau informacijos: www.TRACEinternational.org.

Rosvaldas Gorbačiovas
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius
Mob.: +370 610 67667
El. paštas: rosvaldas.gorbaciovas@lgspa.lt
www.lgspa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.