Lietuviškas įmones vilioja eksporto kryptis į Jungtinius Arabų Emyratus

2017-10-31

Šią savaitę Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) viešinčios Lietuvos įmonės tikisi užmegzti naudingų partnerysčių ir prasiskinti eksporto kelią į vieną turtingiausių pasaulio valstybių. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizito JAE metu 12 Lietuvos įmonių verslo misiją organizuoja „Versli Lietuva" ir Lietuvos verslo konfederacija.

„Jau daugiau kaip penkerius metus Lietuvos įmonių eksportas į JAE kasmet auga vidutiniškai po 33 procentus. Savo kelią į šią rinką išnaudoja javų, mineralinio kuro ir baldų gamintojai. JAE yra labai moderni, pažangi šalis, todėl užsienio bendrovės smarkiai konkuruoja dėl savo eksporto dalies į šią rinką. Pranašumą reikia įrodyti prieš sparčiai augančias Azijos bendroves ir tradiciškai kokybiškas prekes ir paslaugas tiekiančias Europos, Jungtinių Valstijų įmones", - sako Daina Kleponė, „Versli Lietuva" generalinė direktorė.

Vizito metu „Versli Lietuva" ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybos ir pramonės rūmų federacija, vienijanti visus šalies verslo prekybos rūmus, pasirašys bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigos keistis informacija apie galimybes verslui, skatinti dvišalės prekybos augimą, mažinti kliūtis ekonominiam bendradarbiavimui. Su partneriais iš JAE taip pat aptariami įėjimo į rinką iššūkiai Lietuvos kompanijoms, tokie kaip prekių sertifikavimas, licencijos, leidimai, sertifikatai, prekės ženklo įtvirtinimas, vietinio padalinio išlaikymo kaštai.

2016 m. į JAE eksportuota lietuviškos kilmės prekių už 66,4 mln. eurų, 7,5 karto daugiau nei 2010 metais. Didžiausią eksporto dalį, beveik 43 proc., sudarė kviečiai, 18 proc. - baldai, čiužiniai ir patalynės reikmenys, 14 proc. - mineralinis kuras ir mineralinė alyva. Paslaugų eksporte dominuoja transporto paslaugos, kurių pernai eksportuota už 8,4 mln. eurų. „Versli Lietuva" vertinimu, be minėtų prekių, potencialą eksportuoti gali išnaudoti ir įmonės, tiekiančios guminius, plastikinius, popieriaus gaminius, gėrimus.

Transporto valdymui skirtus sprendimus kurianti „Ruptela" į JAE rinką įžengė prieš septynerius metus. Įmonė gamina GPS sekimo įrenginius, kurie montuojami įvairiose transporto priemonėse - sunkvežimiuose, autobusuose, lengvuosiuose automobiliuose, ir kuria programinę įrangą, leidžiančią realiu laiku stebėti transporto priemones. JAE rinkoje „Ruptela" dirba per vietos patikimus atstovus. Įmonėje taip pat dirba šeši arabiškų rinkų specialistai, kuruojantys pardavimus į Artimuosius Rytus.

„Savo produktus parduodame 127 pasaulio šalyse, tačiau JAE visada buvo viena svarbiausių rinkų. Itin svarbus aspektas eksporto sėkmei yra vietinis žmogus, išmanantis kultūrą ir kalbantis vietine kalba. Be to, kiekvienais metais aktyviai dalyvaujame technologijoms skirtose parodose, kuriuose pristatome naujus produktus ir sprendimus. Mūsų klientų ratą sudaro ir privatus, ir viešasis sektoriai", - teigia Andrius Rupšys, „Ruptela" vadovas.

Verslo vizito metu dalyviai lankosi parodoje „Gulfood manufacturing", o lapkričio 1 d. vyks Lietuvos ir JAE verslo forumas, kuriame bus pristatomos bendradarbiavimo galimybės, vyks verslo susitikimai. Lietuvos įmonių, atstovaujančių maisto, pakavimo pramonės, informacinių technologijų sektoriams, vizitas į JAE iš dalies finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programą, iš Europos struktūrinių fondų lėšų.

 

Jolita Mažeikienė

VšĮ „Versli Lietuva" Rinkodaros ir komunikacijos vadovė

Tel. +370 686 58356

El. paštas: j.mazeikiene@verslilietuva.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.