„Linavai“ vėl grąžinami pinigai – šį kartą 2,5 mln. Šveicarijos frankų

2017-08-17

Po teisinių ir administracinių procedūrų, Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU informavo, kad grąžins Lietuvos nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai „Linava“ 2 447 281 franką. Ši suma susidarė dėl 1996-2000 m. draudimo brokeriui AON sumokėtos draudimo įmokų permokos.

„2015 m. pabaigoje buvo grąžintos analogiškos lėšos už 2001-2005 m. periodą. Tuomet prezidiumas priėmė sprendimą grąžinti vežėjams gautus 2 043 312 mln. Šveicarijos frankų. „Linava“ buvo vienintelė iš visų IRU narių, kuri skirtas lėšas grąžino vežėjams. Dabar sulaukėme pinigų grąžinimo ir už 1996-2000 m. laikotarpį. Šios lėšos atsidurs specialioje sąskaitoje ir negalės būti naudojamos be prezidiumo sprendimo. Prezidiumo posėdžio metu spręsime apie tai kaip turėtų būti panaudoti šie pinigai“,- teigė asociacijos „Linava“ prezidentas ir IRU prezidiumo narys Erlandas Mikėnas. 

Šią savaitę asociaciją pasiekė IRU generalinio sekretoriaus Umberto de Pretto laiškas, kuriame informuojama, jog gavus Šveicarijos mokesčių inspekcijos poziciją, Ženevos teisingumo teismas priėmė sprendimą, kad minėtos lėšos gali būti grąžintos asociacijai „Linava“. Teismo sprendimas yra neskundžiamas. AON pasiūlė nedelsiant nustatyti galutinę likusią sumą, kurios reikalauja IRU, tam, kad būtų išvengta bet kokių pradelsimų ir su tuo susijusių teisinių išlaidų. 

Iš viso asociacijai „Linava“ bus grąžintas 2 447 281 Šveicarijos frankas. Tai lėšos, kurias po Šveicarijos teismo sprendimo ir IRU susitarimo su AON, IRU įvardijo kaip perteklines ir IRU sprendimu skiriamos asociacijai „Linava“. Analogiškas lėšas gaus ir kitų šalių asociacijos, kurios yra IRU narės. 

Asociacija sulauks ir daugiau išmokų? 

Asociacija „Linava“ ateityje turėtų sulaukti daugiau išmokų iš IRU. Šios galimos išmokos nesusijusios su anksčiau minėtu 2 447 281 Šveicarijos franko gražinimu. Nepriklausomas auditas nustatė, kad TIR knygelių kainos draudiminė dalis, reikalinga kaip garantija, kad vežėjas pristatys krovinį, buvo apskaičiuojama ir administruojama neteisingai. 

„Metų pradžioje spaudoje buvo nemažai spekuliacijų šia tema. Asociacijai nepriklausantys ir situacijos nežinoję asmenys komentuodami viešai darė savo prielaidas, kurios nebuvo tikslios, ir taip vežėjų gretose kėlė sumaištį. Šis klausimas yra sprendžiamas Šveicarijoje ir laukiama šios šalies mokesčių inspekcijos sprendimo. Į visus klausimus bus atsakyta, o pagrindiniai akcentai dėliojami Šveicarijos valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kurios kompetencija ir nešališkumu, ko gero, neabejoja niekas“,- teigė E. Mikėnas. 

Asociacija „Linava“ priėmė IRU pateiktą pasiūlymą, pagal kurį asociacijai bus grąžinta 3,692 mln. Šveicarijos frankų, o 1,3 mln. Šveicarijos frankų pervesta į naujai sukurtą specialų fondą. IRU šią kompensaciją „Linavai“ išmokės kai tik bus gautas Šveicarijos mokesčių inspekcijos leidimas. Tarptautinė vežėjų sąjunga atsižvelgė į „Linavos“ ir kitų narių prašymus ir panaikino kai kuriuos apribojimus, kurie buvo numatyti pirminiame siūlyme. Kuomet bus priimti konkretūs sprendimai, apie tai bus informuoti ir asociacijos „Linava“ nariai.

Vytautas Kleinauskas
Atstovas spaudai
Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija
8 (5) 2786 501
vytautas.kleinauskas@linava.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.