Verslui reiškiant nuogąstavimus dėl Lietuvos darbo biržos veiklos efektyvumo, pastarosios vadovė žada pokyčius

2017-05-12

Didžiausios paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) nariai bei vadovai susitikime su Lietuvos Darbo biržos (LDB) direktore Ligita Valalyte teigė pasigendantys glaudesnio bendradarbiavimo. Verslininkų nuomone, nesikonsultuodama su darbdaviais, nežinodama realių jų poreikių, ypač kalbant apie situaciją regionuose, LDB įvairioms darbo rinkos priemonėms skirtas Europos Sąjungos bei Lietuvos biudžetų lėšas panaudoja neefektyviai.

„Esame tie, kurie geriausiai mato situaciją Lietuvos darbo rinkoje, jaučiame depopuliacijos padarinius ir turime labai konkrečių pasiūlymų, ką reikėtų daryti. Tačiau LDB atstovai į aktyvų socialinį dialogą nesileidžia, kurdami ir vystydami įvairias programas veiksmų su verslu nekoordinuoja, todėl kyla abejonių dėl institucijos veiklos efektyvumo ir rezultatyvumo bei ateities perspektyvų“, – susitikimo metu sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Jis taip pat pabrėžė, kad daug nuogąstavimų kelia ir įvairios LDB įgyvendinamos priemonės, kurioms skiriami milijonai iš Europos Sąjungos (ES) bei Lietuvos biudžetų. Jos nėra derinamos su darbdavių atstovais, neatitinka ekonominio efektyvumo kriterijų ir neatspindi tikrųjų rinkos poreikių.

„Kad ir garsieji LDB mokymai jaunimui „Atrask save“, kuriems buvo skirta 34 mln. eurų, o vienam juose dalyvavusiam jaunuoliui teko paslaugų už 1000 eurų. Socialiniai partneriai apie šią priemonę nebuvo informuoti, o, mūsų žiniomis, mokymų metu jokių praktinių įgūdžių jaunuoliai neįgijo. Užuot švaistant milžiniškas lėšas, pasikonsultavus su verslo įmonėmis buvo galima sukurti tikrai efektyvią ir visoms pusėms naudingą ugdymo sistemą“,  – teigė V. Sutkus.

Prezidentui antrino ir susitikime dalyvavę LVK nariai, kėlę klausimus dėl tinkamos socialinių įmonių ateities bei skaidraus dotacijų panaudojimo kontrolės. Susitikimo dalyviai taip pat domėjosi, kodėl nevyksta konstruktyvus LDB bei jos teritorinių padalinių bendradarbiavimas su profesinio ugdymo centrais, o formuluojant darbo rinkos tendencijas neatsižvelgiama į realius verslo poreikius.

 „Stebina faktas, kad LDB teritoriniai padaliniai iki šiol neturi konkrečių duomenų apie tai, kokių darbuotojų trūksta skirtinguose šalies rajonuose. Pasinaudodama šia informacija, LDB galėtų atliepti verslo poreikius, ją perduoti profesinio rengimo centrams, kurie paruoštų reikiamus specialistus. Tai būtų vienas žingsnis link veiklos efektyvinimo regionuose“, – teigė susitikime dalyvavęs Regionų verslo plėtros asociacijos vadovas Vaidas Šalaševičius.

LDB direktorė Ligita Valytė savo ruožtu pabrėžė, jog atsižvelgiant į verslo poreikius sistema bus keičiama ir dar šiais metais kiekvienas verslo subjektas turės jam priskirtą vieną LDB darbuotoją, kuris verslininkus konsultuos visais iškylančiai klausimais.

„Šią sistemą jau pradėjome įgyvendinti - šiuo metu dirba 46 specialistai, o visoje Lietuvoje „vieno langelio“ sistema darbdaviams pradės veikti nuo rugsėjo. Taip verslui bus lengviau gauti visą reikalingą informaciją, sužinoti apie pokyčius, supaprastės ir darbuotojų mokymo bei paieškos procesai. Taip pat imamės veiksmų koreguodami profesinio rengimo centrų programas ir darbo ieškantiems asmenims siekiame sudaryti sąlygas mokytis ir įgyti tik tų kompetencijų, kurių jiems iš tiesų stinga ir reikia, norint greičiau įsilieti į darbo rinką“,  – būsimus pokyčius vardijo L. Valalytė.

Agnė Pikelienė
Jaunesnioji projektų vadovė
UAB "Idea Prima"
868692848
agne@ideaprima.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.