Naujas tinklas siuntinius iš užsienio atsiimti siūlys beveik 300 vietų

2017-04-20

Lietuvos siuntų rinkoje pristatyta nauja siuntų atsiėmimo galimybė. Šalyje startavo naujo tipo, Skandinavijoje daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikiantis siuntų pristatymo ir atsiėmimo tinklas „Itella Parcel Shop". Lietuvoje jį sudaro beveik 300 vietų, esančių šalies gyventojams pažįstamose parduotuvėse. Šią paslaugą pradėjo teikti ilgametė logistikos bendrovė „Itella", priklausanti Suomijos įmonių grupei „Posti".
Anot „Itella" generalinės direktorės Rasmos Saulės, naująja siuntų atsiėmimo sistema siekiama suteikti daugiau patogumo el. prekybos paslaugomis besinaudojantiems žmonėms, kurių šalyje vis daugėja. Įmonių grupės „Posti", kuriai priklauso „Itella", atlikta naujausia Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidė, jog nors kartą per metus vietinėse el. parduotuvėse ką nors pirko 73 proc. lietuvių, o užsienio - 36 proc. Apklaustieji taip pat teigė, kad per artimiausius metus planuoja pirkti dar daugiau.
„El. prekybos augimo tempai daug žadantys, todėl nusprendėme sukurti plačiausią Lietuvoje siuntų atsiėmimo tinklą ir taip suteikti dar daugiau patogumo šalies gyventojams. Iki šiol jie turėjo galimybę siuntas atsiimti pašto skyriuose, laukti kol jiems bus pristatyta į namus ar darbovietę arba atsiimti paštomatuose. Mūsų siūloma paslauga dar patogesnė, nes apjungs kelias siuntų atsiėmimo galimybes - žmonės siuntinius galės atsiimti arba paštomatuose, arba kitoje jiems pažįstamoje tinklo vietoje", - dėsto R. Saulė.
„Itella Parcel Shop" tinklą šiuo metu sudaro „Omniva" paštomatai ir partnerių prekybos vietos: „Statoil" degalinės, buitinės technikos ir elektronikos mažmeninės prekybos tinklo „Topo centras" parduotuvės, prekybos įmonių aljanso „Aibė" parduotuvės ir telekomunikacijų bendrovės „Bitė" salonai. Šių partnerių prekybos vietos pažymėtos specialiu „Itella Parcel Shop" lipduku, informuojančiu apie galimybę atsiimti siuntą. Planuojama, kad iki metų pabaigos tinklas išsiplės iki 450 taškų.

„Naujasis siuntų atsiėmimo tinklas yra ne tik patogus jas atsiimantiems žmonėms, bet ir partneriams, kuriems užtikrinamas papildomas potencialių pirkėjų srautas. Šio modelio sėkmę patvirtina Skandinavijos šalių ir Vokietijos pavyzdys - šiose šalyse sistema sėkmingai veikia, ją pamėgo ir gyventojai, ir partneriai. Todėl tikime, kad šis modelis prigis ir Lietuvoje", - sako R. Saulė.

Kita svarbi šios paslaugos ypatybė, anot „Itella" direktorės, yra klientų informavimas apie gautą siuntinį SMS žinute. Pirkėjas, įsigijęs prekę užsienio internetinėje parduotuvėje, gaus žinutę su siuntos atsiėmimo adresu ir unikaliu kodu, kurį reikės parodyti siuntinio atsiėmimo vietoje.

„Posti" atliktos apklausos duomenimis, SMS žinutės (65 proc.) Lietuvos gyventojams yra priimtiniausias būdas, kuriuo jie norėtų būti informuojami apie atvykusį suntinį. 20 proc. apklaustųjų taip pat norėtų informaciją gauti el.paštu. Tuo tarpu pranešimų gavimas į pašto dėžutę (1 proc.) gyventojams yra mažiausiai priimtinas.
R. Saulė taip pat atskleidė, kad artimiausiu metu įmonė turės pasiūlymą ir Lietuvos internetinėms parduotuvėms. „Itella" siūlys siuntų pristatymo galimybę 16 Europos šalių gyventojams.
Naujasis siuntų pristatymo ir atsiėmimo tinklas „Itella Parcel Shop" tuo pačiu metu veiklą pradėjo ir Latvijoje bei Estijoje, kur atidaryta atitinkamai 400 ir 430 atsiėmimo taškų. Iš viso Baltijos šalyse iki metų pabaigos veiks 1280 atsiėmimo taškų.
Logistikos bendrovė „Itella" nuo 2006 m. veiklą vykdo visose Baltijos šalyse. Įmonė teikia sausumos, vandens ir oro logistikos paslaugas. „Itella" priklauso Suomijos įmonių grupei „Posti". Grupės apyvarta 2016 m. siekė 1,6 mlrd. eurų.
Vieni didžiausių Europos paštų DHL, „Bring" ir „Posti" sudaro Europoje bendrą siuntų pristatymo sistemą „Parcel Connect". Ši paslauga teikiama 16-oje Europos šalių, 23 tūkst. siuntų tinklo darbuotojų aptarnauja 200 tūkst. klientų ir pristato net 135 tūkst. siuntinių per dieną.

Barbora Gedvilaitė, barbora@maniac.lt, +370 678 05732

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.