Kaimo reikalų komitetas nepritaria mokesčių žemės ūkio subjektams didinimui

2017-03-22

Kaimo reikalų komitetas, atsižvelgdamas į pastaruoju metu žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusią žinią apie galimą mokesčių ūkininkams ir kitiems žemės ūkio subjektams didinimą, išklausė Žemės ūkio, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovų informaciją šiuo klausimu.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas akcentavo, kad žemės ūkis yra remiamas daugelyje pasaulio šalių, nes tai lemia šio verslo specifika. Žemės ūkio subjektų apmokestinimo padidinimas dar labiau sumažintų Lietuvos žemės ūkio konkurencingumą, nes tiesioginės išmokos mūsų žemdirbiams yra vienos iš žemiausių Europos Sąjungoje.

Posėdyje dalyvavę Žemės ūkio rūmų ir kelių žemdirbius jungiančių sąjungų ir asociacijų vadovai pabrėžė, kad viešos kai kurių ministrų ir Seimo narių kalbos dėl mokesčių pertvarkos destabilizuoja ir taip jau įtemptą padėtį žemės ūkyje, be to, prieštarauja neseniai Seime patvirtintai Vyriausybės programai. Taip pat priminė, kad pastaraisiais metais yra sumažėjęs ES remiamų projektų bendrafinansavimas iš valstybės biudžeto, neįvertinami išlaidų žemės ūkyje apskaitos ypatumai ir neatsižvelgiama į kai kurias kitas objektyvias priežastis.    

Posėdyje dalyvavusi finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė patikino, kad artimiausiu metu jokie pakeitimai mokesčių sistemoje nebus daromi ir bus įsiklausoma į pateiktus žemdirbių argumentus.

Komitetas atkreipė posėdyje dalyvavusių ministerijų atstovų dėmesį į tai, kad tokiu jautriu klausimu kaip mokesčiai jokių skubotų sprendimų negali būti ir visuomenė neturėtų būti klaidinama.

Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas
Romaldas Abugelis, tel. (8 5) 239 6764, el. p. romaldas.abugelis@gmail.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.