Kodėl kontroversiško susitarimo nepasirašė „Sandrauga“?

2017-03-20

Praėjusią savaitę Trišalė taryba baigė svarstyti naująjį Darbo kodeksą. Tačiau ne visos derybų šalys sutiko pasirašyti susitarimą. Tai padaryti atsisakė Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, teigianti, kad šis susitarimas gražina mus į viduramžius.

„Negalime pritarti susitarimams, prieštaraujantiems nacionaliniams teisės aktams, teisingumo principams, Lietuvos Respublikos Konstitucijai, privalomoms vykdyti ES direktyvoms, socialiai atsakingam Prezidentės veto ir pagrindiniam mūsų, profesinių sąjungų, tikslui – dirbančiųjų atstovavimui ir gynimui“ – oficialiame pareiškime spaudai teigia  Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Anot jo, būtent tai ir yra pagrindinė naujojo DK problema, lyginant su dabartiniu – darbuotojų teisių nepadaugėja, o galimybių joms gerinti – netgi sumažėja.

Dėl 60 val. darbo savaitės, suminės darbo laiko apskaitos nekontroliuojamo taikymo, profesinių sąjungų funkcijų atėmimo ir perdavimo darbo taryboms ir kitų punktų, profesinės sąjungos yra dar labiau susilpninamos.  Socialinio dialogo skaidrumą kompromituoja ir tai, kad Trišalė taryba kategoriškai atsisako įvesti narių rotaciją.

„Šiame susitarime įtvirtintų nuostatų „gerumo“ nesuprastų nei „Maximos“ pardavėja, nei autoserviso šaltkalvis. Galime kalbėti kiek norime, kad tai „naujas ir modernus“ modelis, bet jei dirbančiųjų padėties jis iš esmės negerina- tai kokia tų ciniškų išvedžiojimų prasmė?“ – retoriškai klausia profesinės sąjungos pirmininkas.

Lietuvos profesinė sąjunga "Sandrauga"
(8-37) 20 65 97
+370655 85311
info@sandrauga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.