Seimo Pirmininkas: JAV investuotojai ketina didinti darbo vietų skaičių Lietuvoje

2017-03-01

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) investicijos Lietuvoje ir čia kuriamos darbo vietos ne konkuruoja su darbo vietų kūrimu JAV, o teikia papildomą pridėtinę vertę, papildydamos JAV įmonių globalios plėtros strategiją, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, kovo 1 d. susitikęs su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba.

Pasak jo, JAV investuotojai džiaugiasi gera aplinka investicijoms, teigiama verslo patirtimi ir glaudžiu bendradarbiavimu su Lietuvos valdžios institucijomis. JAV investuotojams patrauklu, kad Lietuva skiria daug dėmesio aukštajam mokslui, užsienio kalboms.

„Lietuva patraukli užsienio investuotojams dėl vieno aukščiausių Europos Sąjungos (ES) valstybėse asmenų su aukštuoju išsilavinimu vidurkio, gebėjimų dirbti su aukštosiomis technologijomis, imlumo inovacijoms ir užsienio kalbų mokėjimo. Daugėja užsienio investuotojų, kuriems reikia darbuotojų mokančių ne tik tradicines užsienio kalbas – anglų, vokiečių ir prancūzų, bet ir kitas. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje auga ir daug kalbų mokančių darbuotojų pasiūla“, – sako parlamento vadovas.

Susitikimo metu Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos nariai informavo apie ketinimus kurti daugiau darbo vietų ir investuoti Lietuvoje.

Per pastaruosius 7 metus JAV tapo viena iš darbo vietų kūrimo Lietuvoje lyderių tarp užsienio šalių investuotojų, įgyvendinusi 44 investicinius projektus. Nepaisant krentančių tiesioginių JAV investicijų užsienyje, investicijų skaičius iš JAV Lietuvoje toliau didėja. Vien 2016 m. III ketvirčio pabaigoje JAV investicijos šalyje pasiekė 223 mln. eurų.

Pasak Viktoro Pranckiečio, Lietuva yra šalis, kuri ieško naujų galimybių versle: „Mus daugiausiai domina bendradarbiavimas informacinių ir komunikacijos technologijų bei finansinių paslaugų sektoriuose. Šie sektoriai ypač glaudžiai susieti su šios dienos globalaus pasaulio vystymosi tendencijomis tiek tarptautinėje prekyboje, tiek e.versle, tiek mobilios komunikacijos sprendimuose, tiek e.vyriausybės projektuose“.

Net 70 proc. JAV investicijų tenka informacinių technologijų, paslaugų centrų, finansinių paslaugų srityse veikiančioms įmonėms. JAV įmonės Lietuvoje rado tinkamą laiko zoną globalioms verslo operacijoms vykdyti ir palankią investicinę aplinką. Kai kurios iš jų perkėlė darbo vietas iš kitų šalių į Lietuvą, nes čia rado aukštos kvalifikacijos specialistus, optimalius kaštus, lankstumą ir angliškai gerai kalbančius darbuotojus. 76 proc. JAV kapitalo įmonių, per ateinančius tris metus numato plėtrą mūsų šalyje.

„JAV verslui, siekiančiam būti konkurencingu ES rinkoje ir aptarnauti savo klientus Skandinavijoje, Rytų Europoje, kitose ES šalyse, Lietuva tikrai yra galimybių šalis. Mes ir toliau esame pasiruošę visapusiškai padėti JAV kompanijoms steigtis, įsitvirtinti ir kartu toliau plėtoti šį bei kitus pažangius sektorius Lietuvoje. Svarbu pažymėti, kad šiemet susitikę su JAV kongresmenais susitarėme, kad JAV ir Lietuvos santykiai yra prioritetiniai, užtikrinantys investicijų saugumą bei mūsų bendros politikos tęstinumą“, – sako V. Pranckietis.

Susitikime su Seimo Pirmininku dalyvavo Amerikos-Lietuvos verslo tarybos prezidentas Erikas Stiuartas (Eric Stewart), viceprezidentė Dženifer Vanandi (Jennifer Wanandi), „Coca-Cola“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Ieva Matulaitiene, „Coca-Cola Baltic Beverages“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Nelė Normak (Nele Normak), „Oshkosh Defense“ Regiono viceprezidentas Džonas Lazaras (John Lazar) ir Europos regiono direktorius Polas Strebelas (Paul Strebel), „Strategic Staffing Solutions“ viceprezidentas Džefas Nelsonas (Jeff Nelson) ir Šalies padalinio vadovas Mantas Paškevičius, „Textron Systems“ Europos verslo operacijos direktorius Bearas Midkifas (Bear Midkiff) bei Verslo plėtros direktorius Maiklas Hanas (Michael Hahn), „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentai Timas Fentonas (Tim Fenton) ir Tonis Smitas (Tony Smith) bei Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas, „Western Union“ vyresnysis viceprezidentas Lenis Alugasas (Lenny Alugas) ir EUROC Operacijų skyriaus direktorius Šarūnas Šuipis.

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. dalia.venceviciene@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.