„Žinių ekonomikos forumas“ keliasi į Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parką

2017-02-15

Inovacijų ir švietimo srityse teigiamų pokyčių siekianti asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ (ŽEF) keliasi į sostinės mokslo ir pažangiųjų technologijų branduolį – Saulėtekio slėnį. Nuo vasario asociacija įsikūrė Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke kartu su kitomis inovatyviomis šalies įmonėmis bei startuoliais.

Šiuo metu mokslo ir technologijų parke veikia beveik 50 bendrovių. Dauguma jų plėtoja informacines technologijas, kuria pažangius elektronikos prietaisus, taip pat veikia civilinės inžinerijos, telekomunikacijų, biotechnologijų ar švariosios energetikos srityse. Čia išaugo nemažai sėkmingų startuolių, garsinančių Lietuvos vardą visame pasaulyje, tokių kaip „Wilibox“, „BoredPanda“, „Deeper“  ir kt.

„Simboliška, kad prieš penkiolika metų buvome viena pagrindinių organizacijų, inicijavusių ir dalyvavusių slėnių vizijos kūrime, tarp jų ir kuriant integruoto studijų, mokslo ir verslo centro, arba slėnio, „Saulėtekis” idėją. Tad galime sakyti, kad grįžtame namo ir galime pasidžiaugti sėkmingo bendro darbo vaisiais“, – sako Arminas Varanauskas, ŽEF direktorius.

Asociacijos vadovo teigimu, šiandien būtų sunku rasti dar palankesnę vietą inovacijomis ir šveitimui plėtoti nei sostinės Saulėtekio slėnis: „Čia viskas po ranka – tiek inovacijos, proveržis, verslo ir mokslo bendradarbiavimas, tiek švietimas ir verdantis gyvenimas Saulėtekio akademiniame miestelyje“.

Neseniai ŽEF jau tryliktą kartą išrinko ir pagerbė inovatyviausias šalies bendroves „Žinių ekonomikos įmonių“ apdovanojimuose. Taip pat šiemet pirmą kartą buvo paskatinti ir pažangiausi mokytojai – surengti „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai“. Jais siekiama didinti mokytojo profesijos prestižą, skatinti mokytojus tobulėti ir žengti koja kojon su inovacijomis.

Saulėtekio slėnis – didžiausias žinių ekonomikos branduolys Lietuvoje, kuriame sutelktas pagrindinis mokslo ir studijų potencialas, gausiausia šios srities talentų. 

Pasak Laimos Kaušpadienės, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorės, norinčiųjų įsikurti parke netrūksta. Vis dėlto pirmenybė teikiama įmonėms, užsiimančioms moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra, kuriančioms ir diegiančioms inovacijas.

„Buriame inovatyvių, žinioms imlių įmonių bendruomenę, kad jos savo veikla prisidėtų tiek prie inovacijų ekosistemos kūrimo, tiek prie Lietuvos konkurencingumo didinimo. Kadangi esame įsikūrę Saulėtekio slėnyje, kur mokosi apie 13 000 studentų, natūralu, kad mūsų paslaugomis domisi šalia esančiuose universitetuose gimstantys startuoliai. Taip pat esame patrauklūs inovatyvioms technologinėms įmonėms, kurios mato kvalifikuotų darbuotojų, tyrėjų potencialą bei galimybę čia surasti sau verslo partnerių“, – sako L. Kaušpadienė.  

Parke veikia ir verslo inkubatorius, kuris labiausiai aktualus startuolių kūrėjams. Čia jie kelerius metus lengvatinėmis sąlygomis gali plėtoti savo verslo idėjas. Po kurio laiko sėkmingai išaugę arba patirties įgavę startuoliai savo vietą užleidžia kitoms jaunoms įmonėms, kurioms reikalinga visapusė parama, tad rotacija inkubatoriuje vyksta nuolat.

 

Arminas Varanauskas, „Žinių ekonomikos forumas“ direktorius, tel. +360 618 00519, el. paštas arminas@zef.lt, www.zef.lt

Laima Kaušpadienė, „Saulėtekio slėnio technologijų parko“ direktorė, tel. +370 656 76502, el. paštas laima.kauspadiene@sunrisevalley.lt , www.sunrisevalley.lt

Rita Saunorytė Norutienė
„Agency 1323“
+370 682 95377
rita@1323.agency
www.1323.agency

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.