IKEA Group Lietuvoje investuoja į atsinaujinančią energetiką

2017-01-30

IKEA Group (Ingka Holding BV ir jos valdomi subjektai) Lietuvoje perka vėjo jėgainių parką. Bendrovė siekia tapti energiškai nepriklausoma ir iki 2020 metų visą savo veiklai reikalingą energiją pasigaminti pati iš atsinaujinančių šaltinių. IKEA Group dabar valdo 415 jėgainių bei yra įdiegusi 730 tūkst. saulės energijos modulių ant pastatų stogų. Vėjo jėgainių parkas Lietuvoje – pirma tokia investicija Baltijos šalyse. Sandorį dėl vėjų jėgainių parko įsigijimo planuojama užbaigti iki kovo pabaigos.

„Investuojame į atsinaujinančią energetiką, nes tai naudinga mūsų verslui ir taip greičiau prisitaikysime prie mažiau taršios ekonomikos tendencijų. Investavę Lietuvoje dar labiau priartėjome prie tikslo pasigaminti tiek atsinaujinančios energijos, kiek jos sunaudojame savo veikloje“, – sako IKEA Group Tvarumo vadovas Steve’as Howardas.

Vėjo jėgainių parkas Mažeikių rajone, pasienyje su Latvija veikia nuo 2016 metų birželio. 19 vėjo turbinų galia iš viso siekia 45 MW ir iš viso jos turėtų pagaminti 150 gigavatvalandžių elektros energijos per metus. Lietuvoje IKEA Group taip pat yra įsigijusi miškų paskirties žemės ir planuoja didinti investicijas į miškus Lietuvoje bei kitose šalyse.

Vėjo jėgainių parkas yra platesnio požiūrio į investicijas, siekiant strateginių tikslų, dalis. Investicijos Lietuvoje atitinka bendrovės strategiją investuoti į išteklius, kurie svarbūs IKEA Group plėtrai.

Investicijoms į atsinaujinančius energetikos šaltinius IKEA Group numatė skirti 3 milijardus eurų. Nuo 2009-ųjų bendrovė jau investavo 1,5 milijardo eurų ir numatė papildomai skirti 600 mln. eurų vėjo ir saulės jėgainėms. Bendrovė neseniai paskelbė, kad skirs milijardą eurų užsitikrinti ilgalaikį tvarių žaliavų tiekimą, investuodama į miškininkystę, antrinių žaliavų perdirbimo, biožaliavų ir atsinaujinančių energijos šaltinių plėtrą.

IKEA Group investuoja į atsinaujinančios energijos šaltinius ir tvarius išteklius, kurie svarbūs įmonės ilgalaikei plėtrai. Lietuvoje šios investicijos valdomos per dukterinę „IRI Investments BV“ įmonę „IRI Investments Lietuva“.

Daugiau skaitykite čia: IKEA Group Sustainability Report FY16.

 Apie IKEA Group:

IKEA Group vizija yra kurti geresnę kasdienybę, todėl siūlome estetiškus, funkcionalius, prienamus baldus ir namų apyvokos reikmenis, pagamintus galvojant apie žmones ir aplinką. IKEA Group pagal Inter IKEA Group B.V. franšizę valdo 343 parduotuves 28-iose šalyse. Dar daugiau nei 40 parduotuvių yra valdomos pagal kitas franšizes. IKEA Group parduotuvės pernai sulaukė 783 milijonų lankytojų, o internetinį puslapį www.IKEA.com aplankė daugiau nei 2,1 milijardo žmonių.

 

Saulius Jarmalis

Projektų vadovas

„Fabula Hill+Knowlton Strategies“

saulius@fabula.lt

M +370 655 73138

 

Raluca Buzea

Atstovė ryšiams su visuomene

„IRI Investments Lietuva“

raluca.buzea@ikea.com

M +40 749 275 437

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.