„Orion Alternative Energy Fund“ parduoda „Pamario jėgainių energiją“ „IKEA Group“ valdomai bendrovei „IRI Investments Lithuania“

2017-01-30

UAB „Orion Asset Management“ valdomas investicinis fondas „Orion Alternative Energy Fund“ (toliau – OAEF) pasirašė  45 MW galios vėjo jėgainių parką Mažeikių rajone valdančios UAB „Pamario jėgainių energija“ akcijų pardavimo sutartį. OAEF ir investicinio fondo „Energy Investment Fund“ valdytas akcijas (atitinkamai 49 ir 51 proc.) įsigijo „IKEA Group“ kontroliuojama investicijų bendrovė „IRI Investments Lietuva“. Sandorio vertė neatskleidžiama, tačiau OAEF investuotojai gali tikėtis daugiau nei 25 proc. viršijančio vidinės grąžos rodiklio (IRR).

 

Pernai rudenį pradėtas struktūruotas pardavimo procesas sudomino tiek vietos, tiek tarptautiniu mastu veikiančius investuotojus, o baigiamajame etape galutinius pasiūlymus pateikė 5 potencialūs pirkėjai.

 

„Sandoris mums liudija, kad keletą metų plėtotas projektas, kuriuo siekėme sukurti pavyzdinį vėjų jėgainių parką, įgyvendintas sėkmingai. Prieš kiek daugiau nei pusmetį elektros energiją į elektros tinklus pradėjęs teikti parkas yra vienas efektyviausių tokio tipo objektų Lietuvoje. Proceso sėkmė reiškia ne tik solidžią grąžą investuotojams, ji patvirtina, kad fondo pasirinkta strategija yra veiksminga. Fondas siekia investuoti į projektus pradinėje stadijoje, juos plėtoti ir, esant priimtinoms sąlygomis, realizuoti sukurtąją vertę“, – sako OAEF valdytojas Benas Poderis.

 

Pardavėjo finansų patarėjai buvo „SUMMA Advisers“, teisės patarėjai – „Valiunas Ellex“, pirkėjo patarėjai – „Glimstedt“ ir „Green Peninsula“.

 

Pardavimo sandorio lėšos artimiausiu metu bus išmokėtos OAEF investuotojams. 

 

„Pamario jėgainių energijos“ valdomas vėjo elektrinių parkas yra vienas iš didžiausių pagal instaliuotą galią ir pernai buvo vienas efektyviausių Lietuvoje. Vien per pirmuosius šešis veiklos mėnesius 2016 metais vėjo parkas pagamino beveik 65 GWh elektros energijos. Parko jėgainės yra vienos iš aukščiausių Lietuvoje. Kiekvienos jų aukštis siekia net 120 metrų, sparnuočių diametras - 117 metrų, svoris - 350 tonų, o  instaliuotoji galia – 2,4 MW. Parkas yra laimėjęs Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos organizuotą AEI skatinimo kvotų paskirstymo aukcioną, kuriame užsitikrino fiksuotą 70,96 EUR/MWh elektros supirkimo tarifą 12-ai metų.

 

***

 

Trumpai apie „Orion Alternative Energy Fund“

 

Pagal savo investavimo strategiją „Orion Alternative Energy Fund“ yra specializuotas rizikos kapitalo strategijos fondas. Visą savo turtą Fondas investuoja į didele rizika pasižyminčias alternatyvios energetikos srityje veikiančias arba pradedančias veikti bendroves, įskaitant ir projektus, plėtojamus nuo „plyno lauko“ stadijos. Į tikslines bendroves Fondas sieks investuoti ankstyvoje jų fazėje – tuo metu, kai bendrovės dar nevykdo veiklos ir gali neturėti jokių veiklos rezultatų.

 

***

Trumpai apie „Orion Asset Management“

 

„Orion Asset Management“ yra viena didžiausią patirtį turinčių turto valdymo įmonių Lietuvoje, valdanti nišinius fondus, išsiskiriančius savo investavimo strategija. Lietuvos rinkoje savo veiklą pradėjusi 2000 metais, bendrovė šiuo metu valdo 15 investicinių fondų ir individualius portfelius, o valdomas turtas siekia daugiau kaip 80 mln. eurų.

 

Benas Poderis

UAB „Orion Asset Management“ Investicinių fondų centro vadovas

Tel. 8 5 231 38 33, el. paštas bp@orion.lt

http://am.orion.lt/

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.