Lietuvos įmonių kryptis - visas pasaulis

2017-01-11

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje, pasibaigus priemonės „Naujos galimybės LT“ finansavimo ir administravimo sutarčių pasirašymui, Lietuvos įmonės pradės vykti į tarptautines parodas vyksiančias: Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Latvijoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Singapūre ir kitose artimesnėse ar tolimesnėse šalyse.

Baldai, kosmetika, maistas, transportas, poilsio, medicinos paslaugos ir visa kita, kas net nustebtumėte, bet yra gaminama Lietuvoje, bus pristatyta užsienio investuotojams, klientams ir kitiems parodų lankytojams.

Vokietijos dizaino taryba jau atkreipė dėmesį į įmonės UAB „Tornhill“ gaminamas biuro kėdes. Įmonės kurta kėdė „Gabri“ buvo nominuota Vokietijos dizaino apdovanojimuose 2016 m. aukštos kokybės produktų kategorijoje. Europos Sąjungos (ES) lėšas į dalyvavimą parodose įmonė investuos siekiant išlaikyti esamus pasiekimus, padidinti įmonės eksporto apimtis bei norint užtikrinti didesnį įmonės veiklos efektyvumą.

Nuo 2012 m. įmonė persiorientavo į veiklą užsienio užsakovams, pradėjo aktyviai vykdyti įmonės vardo ir gaminių populiarinimą tarptautinėse parodose. Pasirašiusį pastarojo priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimo sutartį įmonė investuos - 38 tūkst. Eur. iš ES struktūrinių fondų.

„Salamander“, „Esprit“, „Russell & Bromley“, daugeliui žinomos įmonės, tačiau ar žinome, kad dalis jų parduodamos avalynės gaminama Lietuvoje. UAB „Sabalin“ veikianti, nuo 1998 m. užsiima avalynės gamyba, modeliavimu, didmenine ir mažmenine prekyba. Didžioji dalis produkcijos, t.y. apie 80%, eksportuojama į Vokietiją, Angliją, Suomiją.

Įmonėje gaminama vaikiška, moteriška, vyriška ir specialiosios paskirties avalynė, kurią, pasak įmonės atstovų, geriausiai pristatyti užsienio klientams, nuvykus į numatytas tarptautines parodas. Projektas pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ būtinas, siekiant didinti įmonės produkcijos eksportą iki maksimalios gamybos. Įmonė pripažįsta, kad be ES investicijų, projektas būtų įgyvendintas, tačiau mažesne apimtimi, o tai jau neleistų pasiekti užsibrėžtų eksporto tikslų.

Į projektą UAB „Sabalin“ ruošiasi investuoti 27 tūkst. Eur.

Priemonė „Naujos galimybės LT“ viena iš eksporto skatinimo priemonių, priemonės remiama veikla – vykimas į tarptautines parodas su tikslu pristatyti įmonių produkciją ar paslaugas bei užmegzti naujų kontaktų. Dauguma Lietuvos įmonių jau yra pasinaudojusios šios ES struktūrinių fondų priemonės teikiamomis galimybėmis.

Sigita Varsackytė
Vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
(85) 2034866
s.varsackyte@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.