„Pasimatyme su lėktuvu“ - tūkstančiai kauniečių ir miesto svečių

2016-08-21

Naikintuvų variklių gausmas, sraigtasparnių menčių kalenimas ir keliamas sūkurinis vėjas, Karinių oro pajėgų orlaiviai, skrydžių simuliatoriai, naujos knygos apie aviaciją – visa tai išbandė tūkstančiai kauniečių ir svečių Kauno oro uosto surengtame „Pasimatyme su lėktuvu“.

„Esame labai laimingi, kad pavyko suorganizuoti tokią pilną šurmulio ir nuotykių šventę, o orai leido tūkstančiams žmonių apsilankyti ir dar labiau susidraugauti su oro uostu ir lėktuvais“,- džiaugėsi Kauno oro uosto direktorius Bruno Kaspar.

Šventėje ne vienas rikiavosi į eilę paimti į rankas ir „pasimatuoti“ Motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ ir Lietuvos kariuomenės Karo policijos naudojamą ginkluotę ir techniką, susidomėjusieji stebėjo pasieniečių darbo ypatumus, apžiūrinėjo Kauno oro uosto naudojamą techniką ar aviacijos entuziastų atkurtą ANBO-2 lėktuvą.

Šurmuliuojančių vaikų būrys apsupo Kauno apskrities viešosios bibliotekos palapinę, kurioje kiekvienas galėjo dalyvauti origami lankstymo konkurse, piešė ir spalvino lėktuvus, taip pat galėjo save papuošti laikinu lėktuvo piešiniu. Nemažai dalyvių pritraukė ir galimybė išbandyti savo jėgas pilotuojant lėktuvą Aviacijos muziejaus simuliatoriumi.

„Šventė skirta supažindinti mūsų kaimynus, bendruomenę su kasdieniu oro uosto, aviacijos specialistų, lakūnų darbu, todėl labai džiaugiamės, kad mūsų šventės aktyviausi dalyviai yra vaikai ir jaunimas, kuriuos, tikime, užkrėtėme aviacijos „virusu“, - džiugesio neslėpė oro uosto vadovas.

Kauno oro uostas tokią atvirų durų šventę organizuoja jau antrus metus iš eilės. 

Pasak p. B. Kaspar, Kauno oro uostas – tai ne tik oro vartai, tai ir vieta, kuri daugeliui lietuvių kelia paslaptingumo, nuotykių, romantikos emocijas, todėl pasimatymo su lėktuvu tradicija bus tęsiama ir kitais metais.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso tris oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje jungiančiam Lietuvos oro uostų tinklui. Per 2015 metus jie aptarnavo 4,2 milijono keleivių. Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 18 aviakompanijų skraido 66 kryptimis į 55 miestus 26 šalyse Europoje ir už jos ribų. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.

Agnė Mažeikytė
Lietuvos oro uostai
Komunikacijos vadybininkė
+370 673 46337
media@ltou.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.