Vilniaus universitetas rengs pirmąjį Lietuvoje alumnams skirtą festivalį

2016-06-10

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10-12 dienomis surengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir ryškiausiomis mokslo naujovėmis.

Festivalio metu bus pristatytas neseniai įkurtas pirmasis Baltijos šalių regione universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas, VU bendruomenės nariai bus kviečiami aptarti šiuolaikinių aukštųjų mokyklų vertę visuomenei, naujausius taikomuosius tyrimus, mokymo metodus ir bendradarbiavimo galimybes su alumnais bei verslo sektoriumi.

Pirmąją festivalio dieną – penktadienį – absolventai ir alumnų draugijų nariai nemokamai galės aplankyti VU centrinių rūmų architektūrinį ansamblį, Kauno humanitarinį fakultetą, naujai atidarytus Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrus, sudalyvauti žinių, vaizdo ir muzikos seanse „Nuo žemės žvaigždžių link" planetariume.

Daugiausiai renginių numatoma šeštadienį, birželio 11 dieną. VU Botanikos sode universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas, tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė, mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, filosofas doc. Kristupas Sabolius kartu su studentais ir alumnais diskutuos apie XXI a. universitetų vietą ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, prie sporto ir kultūrinių iniciatyvų kvies prisijungti neakademiniai VU padaliniai, visuomenei bus pristatytas neseniai įkurtas neliečiamojo kapitalo fondas.

VU partnerystės prorektorės prof. Gretos Drūteikienės teigimu, iniciatyva siekiama stiprinti ryšius su absolventais, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei supažindinti bendruomenę su universitete vykstančiais pokyčiais.

„Vilniaus universitetas ugdo aktyvius ir atsakingus piliečius ir visuomenės lyderius, tačiau gana dažnai studentai po savo studijų palaipsniui praranda ryšį su universitetu. Siekdami stoti į vieną gretą su lyderiaujančiomis Europos aukštosiomis mokyklomis, perimame jų gerąsias praktikas ir norime pakviesti mūsų alumnus domėtis čia vykstančiais pokyčiais, tiesiogiai įsitraukti į jų vykdymą, kartu teikti grąžą visuomenei įvairiausiomis formomis – tiek dalyvaujant bendrose diskusijose, tiek mokslinių tyrimų rezultatų pritaikyme verslo ar viešajame sektoriuose”, – sakė prof. G. Drūteikienė.

Ervinas Spūdys
Vilniaus universitetas
Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius
Tel. +370 628 81527
El. paštas ervinas.spudys@cr.vu.lt,
www.vu.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.