Premjeras A. Butkevičius: Lietuvos ir Čekijos mokslininkų bendri darbai – indėlis į pažangą

2016-05-24

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, su vizitu viešintis Prahoje, antradienį dalyvavo mokslo konferencijoje „Lietuvos ir Čekijos tyrimų partnerystės perspektyvos“ ir pasveikino jos dalyvius.

„Mano vizito  tikslas – paskatinti   dvišalį ekonominį ir mokslo  bendradarbiavimą, bendrų projektų įgyvendinimą. Juolab kad tam yra puikios galimybės. Linkiu jomis pasinaudoti ir tikiu, kad konkreti veikla, ypač gamtos mokslų, švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse, peraugs į dar aukštesnį lygį“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, kartu kviesdamas Čekijos įmones pasinaudoti Lietuvos teikiamomis verslo plėtros galimybėmis.

Ministras Pirmininkas akcentavo: Vyriausybė siekia, kad Lietuva taptų aukštųjų technologijų šalimi, daug dėmesio skiriama mokslo ir verslo bendradarbiavimui, skatinamos inovacijos, taip pat ir lazerių pramonės plėtra. Lazerių fizikos ir technologijų potencialas Lietuvoje vystomas jau penktą dešimtmetį, o šiandien jis yra pasiekęs aukštumų – mūsų šalis gamina apie 10 proc. pasaulio mokslui naudojamų lazerių. Lietuvoje pagaminti lazeriai taip pat sėkmingai naudojami įvairiose pramonės šakose visame pasaulyje.

Premjeras A. Butkevičius pakvietė Čekijos mokslininkus ir verslininkus dalyvauti gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“, kuris vyks rugsėjo mėnesį  Vilniuje.

„Norėtume taip pat pakviesti Čekijos tyrėjus ir mokslininkus kooperuotis su mūsų institucijomis vykdant tarptautinius, regioninius projektus, tarp jų ir gynybos srityje“, – sakė Vyriausybės vadovas konferencijos dalyviams.

Konferenciją organizavo „ELI Beamlines“ mokslo centras kartu su Lietuvos mokslų akademija. Lietuvos lazerių asociacija kartu su Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijomis rengia dokumentus dėl Lietuvos narystės Europos galingiausių lazerių konsorciume ELI-DC. Vienas iš galingų lazerių kompleksų „ELI Beamlines“ yra kuriamas Prahoje, jį kuriant dalyvauja ir Lietuvos lazerių pramonė.

Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos mokslų akademijos  prezidentas  akademikas Valdemaras Razumas.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius apsilankė tarptautiniame lazerių tyrimų centre, kuriame bus įgyvendinamas Europos Sąjungos finansuojamas projektas – kuriamas vienas galingiausių lazerių pasaulyje. Pagrindinį jo segmentą sukūrė ir montuos Lietuvos įmonės „Ekspla“ specialistai.

LRVK

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.