Ministras Pirmininkas: smulkusis ir vidutinis verslas – šiandieninės ekonomikos varomoji jėga

2016-05-17

„Jūsų asociacija priklauso galingai verslo kategorijai – smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuris įdarbina apie 80 procentų visų Lietuvoje dirbančių žmonių ir sukuria daugiau kaip du trečdalius bendrojo vidaus produkto“, – šiandien sveikindamas Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos ataskaitinės konferencijos dalyvius sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak premjero, Vyriausybė, skatindama ekonominius procesus ūkyje, įvairiais būdais remia smulkųjį ir vidutinį verslą. „Galiu pasidžiaugti, kad radome būdų, kaip atsižvelgti į smulkiojo verslo interesus įvedant eurą, nustatant reikalavimus dėl grynųjų pinigų naudojimo versle, jums buvo sudarytos galimybės pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinę paramą ir dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nuosekliai mažinome biurokratinę naštą. Į asociacijos nuomonę buvo atsižvelgta ir kuriant socialinį modelį, numatant išlygas smulkiajam verslui išmaniojoje mokesčių apskaitos sistemoje“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Konferencijos dalyviai buvo raginami pasinaudoti konkrečiomis sąlygomis, kurias teikia praėjusiais metais rekordiškai išaugę užsienio investicijų, pramonės gamybos mastai. „Tai puiki platforma ir smulkaus verslo plėtrai, nes didėja ir įvairių paslaugų poreikis. Tikiuosi, aktyviai bendradarbiaudami su kitomis verslo organizacijomis, sėkmingai išnaudosite naujas nišas“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovo teigimu, Vyriausybė ir toliau skirs daug dėmesio smulkiajam ir vidutiniam verslui, skatins žmones, ypač jaunimą, užsiimti socialiniu verslu, steigti naujas įmones – tam numatoma kurti palankią teisinę aplinką, finansinę ir mokestinės paramos sistemą. Taip pat kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ bus teikiamos konsultacijos, organizuojami verslumo skatinimo renginiai, kuriami bendradarbystės centrai.

LRVK

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.