Pramonininkai ir aplinkosaugininkai tęsia dialogą

2016-05-10

Tęsiant Lietuvos pramoninkų konfederacijos ir Aplinkos ministerijos dialogą vakar buvo surengtas abiejų institucijų atstovų susitikimas. Jo metu nagrinėti pramonininkams aktualūs teisiniai nuotekų ir atliekų tvarkymo, poveikio aplinkai vertinimo klausimai.

„Tokie susitikimai labai naudingi ir reikalingi. Kartu aptardami problemas, diskutuodami, galime rasti geriausią išeitį joms spręsti“, – sako aplinkos viceministras Algirdas Genevičius.

Vienas iš vakar pramonininkų pateiktų siūlymų – patikslinti kai kurias su nuotekų tvarkymu susijusias nuostatas, nes, pasak LPK viceprezidento, Aplinkosaugos komiteto pirmininko Ramūno Miliausko, įmonės susiduria su keliais dviprasmiškai traktuojamais teisės aktais, reglamentuojančiais šią sritį.

Kitas vakar išsakytas siūlymas – svarstyti nuotekų valyklose susidarančio dumblo teisinio statuso keitimą. Juk kalbant apie atliekų tvarkymą ir naujuosius „žiedinės ekonomikos“ tikslus, svarbu ieškoti būdų, kaip vengti atliekų susidarymo, panaudojant jas įvairiose srityse. Pavyzdžiui, nuotekų valyklose susidarantį dumblą galima naudoti kaip trąšą žemės ūkyje, deginti kaip kurą ir pan.

Susitikimo dalyviai taip pat diskutavo apie parengtas ir siūlomas Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pataisas, aptarė svarbius atliekų tvarkymo sektoriui klausimus.

Simona Liaudanskytė
Ministro patarėja viešųjų ryšių klausimais
LR Aplinkos ministerija
(5) 2663661, mob.tel. 8 (675) 82090
simona.liaudanskyte@am.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.