Lietuvos gyvybės mokslai ir inovatyvūs verslai – Vokietijos verslo akiratyje

2016-04-20

Trečiadienis, balandžio 20 d. (Berlynas). Su valstybiniu vizitu Vokietijoje besilankanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Berlyne atidarė Lietuvos – Vokietijos verslo forumą. Renginyje, kuriame dalyvauja apie 100 abiejų šalių mokslo ir verslo atstovų,  pristatoma gyvybės mokslų pažanga Lietuvoje ir aptariamos naujos galimybės Lietuvos ir Vokietijos verslo bendradarbiavimui šioje srityje.

„Sukūrusi palankią aplinką verslui, Lietuva jau įsitvirtino Vokietijos verslo žemėlapyje. Mūsų šalyje veikia virš 400 Vokietijos kapitalo įmonių, o investicijos siekia 1,3 milijardus eurų. Šiandien akcentuojame inovacijas. Tai ta sritis, kur šiandien Lietuva tampa matoma ir girdima pasaulyje. Sparčiai augantis Lietuvos gyvybės mokslų sektorius atveria dar viena galimybę stiprinti dvišalį verslo ir mokslo bendradarbiavimą, drauge siekti pažangos“,  - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog išvystyta infrastruktūra ir talentų gausa į Lietuvą jau atvedė tokias globalias aukštųjų medicinos ir biotechnologijų kompanijas kaip „Thermo Fisher“, „Moog“, „Teva“. Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus galimybėmis gali pasinaudoti ir Vokietija.

Ši šalis jau dabar yra strateginė Lietuvos partnerė atliekant tarptautinius mokslinius tyrimus, įgyvendinant inovacijų plėtros programas. Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai kartu vykdo daugiau nei 50 ES finansuojamų mokslinių projektų. Naujų galimybių bendradarbiavimui atveria ir Lietuvoje įkurtas didžiausias Baltijos šalyse itin modernus mokslinių tyrimų ir plėtros kompetencijų centras, jungiantis 14 universitetų, 13 mokslo institutų ir 10 technologijos parkų.

Kasmet daugiau nei 20 proc. išsaugantis Lietuvos gyvybės mokslų sektorius – vienas pažangiausių Rytų ir Vidurio Europoje. Lietuvos mokslininkai gamina visame pasaulyje unikalius medicininius produktus, skirtus kovai su vėžiu ir ŽIV, plėtoja moderniausias genų inžinerijos technologijas, kurios gali būti pritaikytos gydant kol kas neįveikiamomis laikomas ligas. Lietuvos mokslo atstovai taip pat bendradarbiauja su didžiausiomis pasaulyje NASA ir CERN laboratorijomis.

Vokietija yra viena stabiliausiai augančių pasaulio ekonomikų ir svarbi Lietuvos partnerė, kurios verslas mūsų šalyje jau sukūrė per 17 tūkst. darbo vietų. Dvišalė Lietuvos ir Vokietijos prekyba nuolatos auga. Šiuo metu jos apimtys siekia 4,7 milijardus eurų. Lietuvoje veikia didžiausios Vokietijos bendrovės – „Siemens“, DHL, „Allianz“, „Scmitz  Cargo Bull“ ir kitos, teikiančios finansų, draudimo, logistikos paslaugas ir Lietuvoje gaminančios savo produkciją. Lietuvos verslininkai į Vokietiją eksportuoja baldus, chemijos pramonės gaminius, maisto produktus, įvairius įrenginius ir prietaisus bei tiekia aukštos kokybės komponentus vokiečių gamintojams.

Vokiečių verslininkai teigiamai vertina mūsų šalies ekonominę padėtį ir verslo aplinką – 9 iš 10 savo ekonominei veiklai ir vėl rinktųsi Lietuvą.            

Lietuva taip pat yra Vokietijos turistų pamėgta šalis. Praėjusiais metais mūsų šalyje apsilankė daugiau nei 170 tūkst. vokiečių turistų – daugiau nei iš bet kurios kitos šalies.

Berlyne vykstančiame Lietuvos ir Vokietijos verslo forume dalyvauja Vilniaus universiteto, Kauno klinikų mokslininkai, kompanijų „Biomapas“, „Biotechpharma“, Vokietijos Biotechnologijos pramonės asociacijos, Šiaurės Vokietijos gyvybės mokslų tinklo Berlyno-Brandenburgo sveikatos klasterio, Berlyno prekybos ir pramonės rūmų atstovai.

Dovilė Dildaitė
Vyriausioji specialistė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.