Seimo nariai skubiai sureagavo į Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pasiūlymą

2016-03-29

Prieš kelias savaites Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipėsi į šalies valdžios institucijas dėl įdingos Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos įgyvendinimo tvarkos. Paskubomis priimtas teisės aktas numatė, jog visi pedagogai (taip pat medikai, socialiniai darbuotojai ir kiti asmenys dirbantys su nepilnamečiais) privalo pateikti pažymą iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro, kad jis nėra įtariamas, kaltinamas ar nuteistas dėl netinkamo elgesio su vaikais. Vien šios prievolės įvedimas profesinės sąjungos teisininkų buvo traktuotas kaip nekaltumo prezumpcijos principo nepaisymas. Kritikuota buvo ir nuostata, kad už šią pažymą darbuotojas turi dar ir sumokėti iš savo kišenės.

Šį kartą valdžios atsakomoji reakcija buvo neįtikėtinai skubi. Jau kovo 24 d. seimo nariai priėmė minėto įstatymo pataisą, kurioje prievolė pasirūpinti pažyma iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro perduota darbdaviui. Pataisoje papildomai atsirado nuostata, jog ši informacija teikiama nemokamai.

Po šio mūsų šalies įstatymdavių sprendimo gali ramiau atsikvėpti tie mokytojai, kuriems jau buvo raštu įteikti reikalavimai patiems pasirūpinti ir pateikti švietimo įstaigos vadovui pažymą, kuri bylotų apie tai, kad pedagogas nėra įtariamas, kaltinamas ar nuteistas dėl netinkamo elgesio su vaikais.

Audrius Jurgelevičius
Pirmininkas
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
865756288
info@svietimoprofsajunga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.