LPK ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje vienija jėgas

2016-01-08

Šiandien, sausio 8 d., Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Europos Komisijos (EK) atstovybė Lietuvoje pasirašė partnerystės sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje organizuojant renginius bei įgyvendinant iniciatyvas ir visuomenines akcijas, kurių tikslas - informuoti apie Europos Sąjungos siūlomas galimybes Lietuvos piliečiams ir verslui.

„Džiaugiamės, kad LPK partnerių ratą papildė profesionali ir aktyvi organizacija, turinti platų informacijos tinklą visoje Lietuvoje, nuosekliai remianti jaunimo verslumo programas ir skatinanti vietos bendruomenių diskusijas europinėmis temomis," - sako LPK generalinis direktorius Osvaldas Čiukšys. Pasak jo, EK atstovybės Lietuvoje inicijuotuose teminiuose renginiuose ir informacinėse kampanijose nuolat akcentuojami visai Europai svarbūs klausimai, tarp kurių - ūkio augimas ir užimtumas, energetika ir klimato kaita bei kitos aktualios temos, o LPK taip pat nuolat pabrėžia šių klausimų svarbą, todėl mato daug bendro glaudaus darbo galimybių.
„Esame atviri visoms galimybėms skatinti kokybiškas, profesionalias diskusijas apie Europos ateitį ir vertybes, apie tai, kaip Lietuva galėtų prisidėti prie procesų Europos Sąjungoje raidos. Nuolat plečiame partnerių ratą - bendradarbiavimas  garantuoja efektyvią ir greitą  informacijos sklaidą komunikuojant Europos Komisijos politikos prioritetus, stengiamės  į diskusijas ir veiklas  įtraukti  profesionalų bendruomenes ir piliečius," - sakė Atstovybės vadovė dr. Natalija Kazlauskienė.  
Pasak O.Čiukšio, bendromis jėgomis su EK atstovybe Lietuvoje artimiausiu metu bus siekiama aktyviai informuoti Lietuvos verslą apie galimybes pasinaudoti Investicijų planu Europai, dar kitaip vadinamu EK prezidento J.C. Junckerio planu, bei būtinybę stiprinti Lietuvos investicinę aplinką. Šiuo planu ypač suinteresuoti turėtų būti Lietuvos regionai, kurie pasinaudodami šio plano fondų pinigais galėtų sustiprinti savo potencialą, spręsti regionui aktualias problemas bei sumažinti atotrūkį nuo didžiųjų Lietuvos miestų.

Investicijų planui Europai priklausantis Europos strateginių investicijų fondas (ESIF) disponuoja iš įvairių šaltinių sukaupta 21 mlrd. eurų suma ir finansuosiantis rizikingesnius projektus, kurių viešasis ar privatusis sektorius patys vieni nefinansuotų. EK prognozuoja, kad ši iniciatyva paskatins investicijas į infrastruktūros plėtrą, energetiką, švietimą, sveikatos sektorių, tyrimus, informacines ir komunikacijos technologijas, inovacijas, aplinkosaugą, gamtos išteklius, miestų plėtrą ir socialines sritis.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. LPK nariai apima pagrindinius Lietuvos gamybos sektorius, kurie prie Lietuvos ekonomikos prisideda sudarydami 22 proc. Lietuvos BVP. LPK narės gamybos įmonės pagamina 83 proc. visos Lietuvos eksporto produkcijos, o eksportas yra pagrindinė Lietuvos ekonomikos varomoji jėga, sudaranti 87 proc. viso Lietuvos BVP, taigi LPK nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje atstovauja visai Europos Komisijai mūsų šalyje. Ji teikia informaciją Lietuvos visuomenei ir žiniasklaidai apie EK veiklą, pozicijas ir planus, organizuoja renginius ir įvairius projektus; informuoja Europos Komisiją apie procesus, nuomones ir įvykius mūsų šalyje; rengia ir koordinuoja EK narių ir pareigūnų vizitus Lietuvoje.

Daiva Rimašauskaitė
LPK  Komunikacijos departamento direktorė  
Tel. 8 680 44245, el. p. daiva@lpk.lt
  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.