Lietuvoje organizuojamas pirmasis tvarus renginys - Švedijos verslo apdovanojimai 2015

2015-09-02

Dešimtus metus švenčiantiems Švedijos verslo apdovanojimams šie metai - išskirtiniai. Spalį įvyksiančią iškilmingą apdovanojimų ceremoniją savo dalyvavimu pagerbs Švedijos karalius Karlas Gustavas XVI, Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kiti iškilūs Lietuvos ir Švedijos verslo, mokslo bei politikos atstovai. Apdovanojimai taps pirmuoju šalyje tvariu renginiu, atitinkančiu tarptautinio ISO 20121:2012 standarto reikalavimus.
„Apdovanojimų ceremonijoje dalyvaus su valstybiniu vizitu į Lietuvą atvyksiantis Švedijos karalius ir jį lydinti Švedijos verslo delegacija - apie 30 didžiausių Švedijos įmonių vadovų, - teigia „Business Sweden" - Švedijos prekybos ir investicijų tarybos vadovas Lietuvai Lukas Danielevičius. - Apdovanojimų forume delegacijos atstovai su žinomais Lietuvos verslininkais ir politikais diskutuos apie ateities iššūkius kuriant stiprų Baltijos regioną."
Pasak L. Danielevičiaus, Švedijos verslo apdovanojimai 2015 taps pirmuoju renginiu Lietuvoje, organizuojamu pagal ISO 20121:2012 „Darnaus renginio vadybos sistemos" standartą. „Esminis standarto reikalavimas - renginio organizatorius turi turėti skaidrią renginio vadybos sistemą, kontroliuoti pasirinktus aplinkosaugos ir socialinius aspektus ir nusibrėžti tobulėjimo gaires. „Business Sweden" pasirinko šią renginių kryptį, norėdamas įkvėpti ir supažindinti Lietuvą su darnių renginių kultūra. Švedijoje darnus vystymas, kaip ir darnūs renginiai, yra įprasta pažangių įmonių ir organizacijų praktika", - sakė „Business Sweden" vadovas Lietuvai.

Siekdami visiškai atstatyti renginio metu aplinkai padarytą žalą, renginio organizatoriai įgyvendins neigiamo poveikio aplinkai kompensavimo projektą. „Po apdovanojimų apskaičiuosime renginio metu sukauptų CO2 emisijų kiekį ir inicijuosime medelių sodinimą Lietuvos miškuose. Miškų tausojimo kryptis pasirinkta, nes Švedijai miškų išsaugojimas yra svarbus prioritetas."
Kviečiami kandidatuoti
Kaip ir kasmet, Lietuvoje veikiančios įmonės ir asmenys kviečiami pateikti kandidatūrą apdovanojimams, kurių laimėtojai bus paskelbti spalio 8 d., per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Šiais metais įmonės ir asmenys kviečiami pretenduoti į tris apdovanojimus:
„Metų socialinės atsakomybės iniciatyva" bus skiriamas įmonei už geriausią 2014-ais arba 2015-ais metais įgyvendintą socialinę ar aplinkosaugos iniciatyvą;
„Už tvarią plėtrą" atiteks darniai besivystančiai bendrovei už 2010-2015-ais metais pasiektus teigiamus veiklos rezultatus, apyvartos augimą, indėlį į aplinkos ir socialinį tvarumą bei vadovavimąsi skaidraus verslo, pagarbos žmogui, visuomenei ir gamtai principais;
„Jaunojo metų verslininko" prizas atiteks puikios reputacijos, novatoriškam verslininkui už įkvepiantį verslo vystymo pavyzdį.  

Nominacijų anketas tinklalapyje www.swedishbusinessawards.com įmonės ir asmenys kviečiami užpildyti iki šių metų rugsėjo 11 dienos. Rugsėjo viduryje bus paskelbti nominacijų finalistai, o spalio 8 d. - laimėtojai.
Į Lietuvą atvyksta Kjellis A. Nordstr�mas
Renginyje kiekvienais metais dalyvauja specialus kviestinis svečias - pasaulinio pripažinimo sulaukęs verslo vystymo ir vadovavimo specialistas, mąstytojas. Šiemet tai švedų ekonomistas ir verslo guru - dr. Kjellis A. Nordstr�mas, pastarąjį kartą Lietuvoje lankęsis 2011 m. Tąkart dr. Nordstr�mas taip pat dalyvavo Švedijos verslo apdovanojimų ceremonijoje.

Lina Balsytė Projekto vadovė Tel.: +370 5 212 61 55 El. paštas: lina.balsyte@business-sweden.se  Daugiau informacijos: www.swedishbusinessawards.com  

Apie Švedijos verslo apdovanojimus  Švedijos ambasada Lietuvoje ir „Business Sweden" - Švedijos prekybos ir investicijų taryba, Švedijos verslo apdovanojimus įsteigė 2006-ais metais. Renginio tikslai - skatinti dvišalį bendradarbiavimą, pabrėžiant įsimintiniausius įmonių bei organizacijų veiklos rezultatus, artinti Lietuvos ir Švedijos verslo visuomenes, pateikti teigiamų verslumo ir darnios plėtros pavyzdžių. Nuo 2009-ų metų Švedijos verslo apdovanojimai rengiami ir kaimyninių Baltijos šalių sostinėse - Rygoje bei Taline.
Švedijos verslo apdovanojimai suburia Lietuvos ir Švedijos verslo, mokslo bei politikos lyderius, suteikia galimybę susitikti su potencialiais partneriais ir dalyvauti verslo forumo diskusijose. Jais siekiama skatinti verslumą, iškilius verslo pasiekimus, socialinę atsakomybę, o kartu suteikti teigiamą pavyzdį ir įkvėpti įmones bei individus dar didesniems pasiekimams.
2015-ųjųŠvedijos verslo apdovanojimų partneriai - Švedijos ambasada Lietuvoje, „Business Sweden", TEO, Saab AB, Švedijos Institutas. Komunikacijos partneris - Delfi.lt.
Švedija - viena iš pagrindinių ekonominių Lietuvos partnerių, užimanti pirmą vietą užsienio investuotojų sąraše ir svarbi prekybos partnerė. Tai atvira, nuolat besikeičianti šalis, ieškanti naujų idėjų ir inovatoriško mąstymo būdo. Švedijos įmonės aktyviai veikia Baltijos regione, siekia dar glaudesnio bendradarbiavimo, remiasi darnaus vystymosi principais ir nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.